Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2011

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer & Flickor 21
» Damer veteran 40+
» Herrar seniorer
» Herrar veteran 45+
» Herrar veteran 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Juniorligan (fd. Knatteserien)

« till toppen på sidan

Damer Seniorer & Flickor 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Kronprinsens TK - Lag 1
E   Landskrona TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Damer veteran 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Ramlösa TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Ängelholms TK - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Dalby TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Ramlösa TK - Lag 2
E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 ( Lag utgått )
F   Fair Play TK - Lag 1 F   Landskrona TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar seniorer

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- )
A   Hyltebruks TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
B   Hyltebruks TK - Lag 2 B   Burlövs TK - Lag 1 B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 B   Vellinge TK - Lag 1
C   Getinge TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 1 D   Dalby TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1
E   Anderstorps TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Laholms TK - Lag 1 E   Hörby-Höör TK - Lag 1
F   Gislaveds TK - Lag 1 F   Helsingborgs TK - Lag 1    
Div 1A ( -Norr- ) Div 1B ( -Norr- )  
A   Annebergs GIF TS - Lag 1 A   Bodafors TK - Lag 1  
B   Nässjö TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Eksjö TF - Lag 2
C   Tranås LTK - Lag 1 C   Vimmerby TK - Lag 1
D   Eksjö TF - Lag 1 D   Rottne TK - Lag 1
E   Tabergsdalens TK - Lag 1 E   Hovmantorps TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar veteran 45+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Trelleborgs TK - Lag 1 A   Eksjö TF - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 2 B   Burlövs TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 C   Hagafors TK - Lag 1
D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Hörby-Höör TK - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1
E   Ramlösa TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 2  
F   IS Ödåkra TK - Lag 1 F   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar veteran 55+

Div 1 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1
B   Vellinge TK - Lag 1
C   Simrishamns TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1
E   Malmö Bellevue TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Söndrums TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Varbergs TK - Lag 2 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Torups TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   IS Ödåkra TK - Lag 1
D   Getinge TK - Lag 1 D   Slöinge TK - Lag 2 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1
E   Slöinge TK - Lag 1 E   Gislaveds TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Lugi TF - Lag 1 ( Lag utgått )
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- )  
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 A   Hörby-Höör TK - Lag 1  
B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Helsingborgs TK - Lag 3
C   Södra Sandby TK - Lag 2 C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   Eslövs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Höllvikens TK - Lag 2
E   Kronprinsens TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Väst- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Hyltebruks TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 4 A   Fair Play TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Slöinge TK - Lag 1 B   Laholms TK - Lag 2 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Laholms TK - Lag 1 C   Getinge TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1
D   Kungsbacka TK - Lag 1 D   Söndrums TK - Lag 1 D   Torups TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
  E   Falkenbergs TK - Lag 3 E   Slöinge TK - Lag 2 E   Helsingborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 3 A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2
B   Landskrona TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 2 B   IS GÖTA, tennis - Lag 2 B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   Södra Sandby TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2
D   Helsingborgs TK - Lag 2 D   Södra Sandby TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 4 D   Svedala TK - Lag 2
E   Lugi TF - Lag 1 E   Hörby-Höör TK - Lag 1 E   Eslövs TK - Lag 1  
Grupp 9 ( -Norr- )  
A   Anderstorps TK - Lag 1  
B   Nässjö TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Tabergsdalens TK - Lag 2
E   Bankeryds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Anderstorps TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Hyltebruks TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 2 C   Gislaveds TK - Lag 1
D   Laholms TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 2 D   Svedala TK - Lag 1 D   Nässjö TK - Lag 1
  E   IS Ödåkra TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
  F   Lugi TF - Lag 1 F   Kronprinsens TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1 ( -Väst- ) Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 ( Lag utgått )
B   Getinge TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Hörby-Höör TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 3
C   Hyltebruks TK - Lag 1 C   Vellinge TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Kristianstads TK - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 D   Landskrona TK - Lag 1
      E   Trelleborgs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div2B ( -Syd- )
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 A   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3 B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Lugi TF - Lag 1
D   Hörby-Höör TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 1
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Eslövs TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Div 1 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1
D   Lugi TF - Lag 1
E   Allmänna TK Lund - Lag 1 ( Lag utgått )
F   Höllvikens TK - Lag 1
G   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- )
A   Laholms TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Helsingborgs TK - Lag 1
D   Getinge TK - Lag 1 D   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Hörby-Höör TK - Lag 1
E   Varbergs TK - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 1 E   IS Ödåkra TK - Lag 1
  F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) F   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Svedala TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Landskrona TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norra- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Nässjö TK - Lag 1
B   Eslövs TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Tranås LTK - Lag 1
D   Hörby-Höör TK - Lag 1  
E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )  
F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1  
G   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 ( Lag utgått )  
« till toppen på sidan

Juniorligan (fd. Knatteserien)

Slutspel Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- )
Fair Play TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2
Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 2
  C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2 ( Lag utgått )
  D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
  E   Fair Play TK - Lag 2 E   Ystads TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
Div 2B ( -Syd- )  
A   Lugi TF - Lag 1  
B   Ängelholms TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 3
D   Södra Sandby TK - Lag 1
E   Vellinge TK - Lag 1
F   Malmö Bellevue TK - Lag 3
« tillbaka