Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2012

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteran 45+
» Herrar Veteran 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Dalby TK - Lag 1
B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Landskrona TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Ramlösa TK - Lag 1
E   IS Ödåkra TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
F   Allmänna TK Lund - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 ( -Norr- ) Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- )
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Getinge TK - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Vellinge TK - Lag 2
B   Värnamo TK - Lag 1 B   Hyltebruks TK - Lag 2 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Hagafors TK - Lag 1 C   Laholms TK - Lag 1 C   Hörby-Höör TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
D   Gislaveds TK - Lag 1   D   Vellinge TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 2
E   Hyltebruks TK - Lag 1   E   Wä Tennisklubb - Lag 1 E   Ramlösa TK - Lag 1
Div 2B ( -Syd- ) Div 3 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )  
A   Vellinge TK - Lag 3 A   Burlövs TK - Lag 1 A   Vimmerby TK - Lag 2  
B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 B   Hörby-Höör TK - Lag 2 B   Eksjö TF - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Trelleborgs TK - Lag 1 C   Vimmerby TK - Lag 1
D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 4 D   Hovmantorps TK - Lag 1
E   Eslövs TK - Lag 1 E   Vikens TK - Lag 1 E   Annebergs GIF TS - Lag 1
  F   Landskrona TK - Lag 1 F   Tranås LTK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Veteran 45+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Burlövs TK - Lag 1 A   Bodafors TK - Lag 1
B   Hörby-Höör TK - Lag 1 B   Ramlösa TK - Lag 1 B   Tranås LTK - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Hagafors TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 2 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Malmö Bellevue TK - Lag 1  
F   Höllvikens TK - Lag 1 F   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )  
« till toppen på sidan

Herrar Veteran 55+

Div 1 ( -Syd- )
A   Vellinge TK - Lag 1
B   Simrishamns TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1
E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått )
F   Allmänna TK Lund - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 3
B   Getinge TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 3
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 2
E   Söndrums TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 2 E   Kronprinsens TK - Lag 2
      F   Helsingborgs TK - Lag 5
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Norr- ) Grupp 7 ( -Norr- )  
A   Landskrona TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 2  
B   Hörby-Höör TK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 2
C   Helsingborgs TK - Lag 4 C   Ljungby TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 2
E   Lugi TF - Lag 1 E   Värnamo TK - Lag 1  
F   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Norr- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Varbergs TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 3 B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Bankeryds TK - Lag 3 ( Lag utgått ) B   Värnamo TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Getinge TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Bankeryds TK - Lag 2
D   Laholms TK - Lag 1 D   Hyltebruks TK - Lag 1 D   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Bankeryds TK - Lag 4 ( Lag utgått )
E   Varbergs TK - Lag 2 E   Smålandsstenars TK - Lag 2 E   Gislaveds TK - Lag 2 E   Ljungby TK - Lag 1
      F   Tabergsdalens TK - Lag 2 ( Lag utgått )
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Syd- )
A   Lugi TF - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1 A   IS GÖTA, tennis - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 2
B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Södra Sandby TK - Lag 2 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 B   Höllvikens TK - Lag 2
C   Svedala TK - Lag 2 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 ( Lag utgått ) C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
D   IS Ödåkra TK - Lag 1 D   Hörby-Höör TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
E   Eslövs TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Helsingborgs TK - Lag 3 E   IS GÖTA, tennis - Lag 1
F   Helsingborgs TK - Lag 1      
Grupp 9 ( -Syd- )  
A   Fair Play TK - Lag 1  
B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 2
E   Södra Sandby TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 2 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- )
A   Laholms TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 3 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 1 B   Falkenbergs TK - Lag 4 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Laholms TK - Lag 2 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 2
D   Falkenbergs TK - Lag 2 D   Slöinge TK - Lag 2 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
    E   Lugi TF - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 1
Div 2B ( -Syd- ) Div 3 ( -Syd- ) Div 1 ( -Mitt- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Wä Tennisklubb - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 4 A   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Habo TK - Lag 1
B   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Lomma TF - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 C   Anderstorps TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 3 D   Svedala TK - Lag 2 D   Hyltebruks TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått )
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   IS Ödåkra TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   IS GÖTA, tennis - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Ljungby TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 2
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 1
  E   Hörby-Höör TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Trelleborgs TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
E   Kristianstads TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 2
F   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 F   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 ( -Syd- ) Grupp 2 ( -Norr- ) Grupp 3 ( -Norr- )
A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Anderstorps TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Ljungby TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått )
E   Helsingborgs TK - Lag 1    
F   Helsingborgs TK - Lag 3    
G   Allmänna TK Lund - Lag 1 ( Lag utgått )    
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Smålandsstenars TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 1 A   Trelleborgs TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 2 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 2
D   Falkenbergs TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1
      E   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Grupp 5 ( -Norr- ) Grupp 6 ( -Norr- ) Grupp 7 ( -Öst- )  
A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 2 A   Kalmar TK - Lag 1  
B   Värnamo TK - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 3 ( Lag utgått ) B   Karlskrona TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Tranås LTK - Lag 1 C   Ronneby TK - Lag 1
D   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Värnamo TK - Lag 2  
E   Bankeryds TK - Lag 1 E   Bankeryds TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Getinge TK - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 1 B   Ljungby TK - Lag 1
C   Laholms TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Bankeryds TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1  
E   Varbergs TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 1  
  F   Lugi TF - Lag 1  
  G   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- )
A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1
E   Svedala TK - Lag 1
F   Fair Play TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Juniorligan

Final Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- )
Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2 A   Ängelholms TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Höllvikens TK - Lag 1 B   Växjö TS - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 2
  C   Fair Play TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
  D   Karlskrona TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 2
  E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 E   Ystads TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 2
      F   Kronprinsens TK - Lag 1
Div 2B ( -Syd- ) Div 1 ( -Öst- )  
A   Vellinge TK - Lag 1 A   Ronneby TK - Lag 1  
B   IS GÖTA, tennis - Lag 2 B   Kristianstads TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1 C   Wä Tennisklubb - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 3  
E   Allmänna TK Lund - Lag 1  
F   Landskrona TK - Lag 1  
« tillbaka