Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie inomhus 2012/2013

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer & Flickor 21
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteraner 45+
» Herrar Veteraner 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Seniorer & Flickor 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Eslövs TK - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Lugi TF - Lag 1
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1
B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Dalby TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1
E   Ramlösa TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Mellan- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- )
A   Hyltebruks TK - Lag 2 A   Hyltebruks TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 2
B   Laholms TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Hovmantorps TK - Lag 1 B   Ramlösa TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Gislaveds TK - Lag 1 C   Öjaby TK - Lag 1 C   Dalby TK - Lag 1 C   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
D   Torups TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 2
E   Anderstorps TK - Lag 1   E   Vellinge TK - Lag 1 E   Hörby-Höör TK - Lag 1
    F   Allmänna TK Lund - Lag 1  
Div 2B ( -Syd- ) Div 3 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )  
A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1  
B   IS Ödåkra TK - Lag 2 B   Malmö Bellevue TK - Lag 2 B   Tabergsdalens TK - Lag 2
C   Landskrona TK - Lag 1 C   Trelleborgs TK - Lag 1 C   Hagafors TK - Lag 1
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 4 D   Eksjö TF - Lag 1
E   Vellinge TK - Lag 3 ( Lag utgått ) E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 E   Eksjö TF - Lag 2
    F   Annebergs GIF TS - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 45+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr-)
A   Svedala TK - Lag 1 A   Ramlösa TK - Lag 1 A   Alvesta TK - Lag 1
B   IS Ödåkra TK - Lag 1 B   Hörby-Höör TK - Lag 1 B   Hagafors TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Södra Sandby TK - Lag 2 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Tyringe TK - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1
E   Burlövs TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
F   Södra Sandby TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 55+

Div 1 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Eksjö TF - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Hagafors TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Vimmerby TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Westerviks TK - Lag 1
E   Simrishamns TK - Lag 1  
F   Vellinge TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Munka-Ljungby TK - Lag 1
B   Getinge TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 3
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2
D   Slöinge TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 3 D   Ängelholms TK - Lag 1
E   Kungsbacka TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 2
F   Varbergs TK - Lag 2 ( Lag utgått ) F   Landskrona TK - Lag 1 F   Lugi TF - Lag 1 F   Södra Sandby TK - Lag 1
G   Varbergs TK - Lag 3      
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Norr- ) Grupp 7 ( -Norr- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Helsingborgs TK - Lag 4 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått )
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 2 B   Tabergsdalens TK - Lag 3
C   Kronprinsens TK - Lag 2 C   Gislaveds TK - Lag 1 C   Värnamo TK - Lag 1 C   Habo TK - Lag 1
D   Landskrona TK - Lag 2 D   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Nässjö TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Värnamo TK - Lag 2
E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2      
F   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2      
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2
B   Falkenbergs TK - Lag 3 ( Lag utgått ) B   Kungsbacka TK - Lag 2 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Kungsbacka TK - Lag 1 C   Slöinge TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2
D   Varbergs TK - Lag 2 D   Varbergs TK - Lag 1 D   Lugi TF - Lag 1 D   Eslövs TK - Lag 1
E   Getinge TK - Lag 1 E   Laholms TK - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1
F   Söndrums TK - Lag 1   F   Allmänna TK Lund - Lag 1 F   Malmö Bellevue TK - Lag 1
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Helsingborgs TK - Lag 3 A   Svedala TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 2 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 2
C   Kronprinsens TK - Lag 2 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 2 C   Nässjö TK - Lag 1
D   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 D   Smålandsstenars TK - Lag 2 ( Lag utgått )
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 E   Lomma TF - Lag 1  
Grupp 9 ( -Norr- ) Grupp 10 ( -Norr- )  
A   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Tranås LTK - Lag 1 ( Lag utgått )  
B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Gislaveds TK - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 2
D   Värnamo TK - Lag 1 D   Jönköpings Tennisklubb - Lag 3
  E   Bankeryds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 2 ( -Väst- ) Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 3 ( Lag utgått ) B   Falkenbergs TK - Lag 4 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
C   Laholms TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Laholms TK - Lag 2 C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Kungsbacka TK - Lag 1 D   Slöinge TK - Lag 1 D   Lomma TF - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1
    E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   IS GÖTA, tennis - Lag 1
    F   Lugi TF - Lag 1 F   IS Ödåkra TK - Lag 1
    G   Allmänna TK Lund - Lag 1 G   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Div 1 ( -Norr- )  
A   Anderstorps TK - Lag 1  
B   Bankeryds TK - Lag 1
C   Habo TK - Lag 1
D   Habo TK - Lag 2
E   Tabergsdalens TK - Lag 1
F   Värnamo TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Svedala TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1
B   Trelleborgs TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   IS GÖTA, tennis - Lag 1
E   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Kronprinsens TK - Lag 1
F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 F   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1A ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2
B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 2
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
D   Svedala TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Trelleborgs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Kungsbacka TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Varbergs TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Anderstorps TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Fair Play TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Smålandsstenars TK - Lag 1 D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 3 D   Tabergsdalens TK - Lag 2
  E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
Grupp 5 ( -Norr- )  
A   Tabergsdalens TK - Lag 3  
B   Värnamo TK - Lag 1
C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2 ( Lag utgått ) A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 2 ( Lag utgått ) B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 2 B   Helsingborgs TK - Lag 2
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Höllvikens TK - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 1
  E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 2
  F   Lugi TF - Lag 1    
Grupp 5 ( -Norr- ) Grupp 6 ( -Norr- )  
A   Smålandsstenars TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått )  
B   Tranås LTK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 2
C   Värnamo TK - Lag 1 C   Tranås LTK - Lag 2
D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 2
E   Bankeryds TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Getinge TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Kungsbacka TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Laholms TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 1  
E   Varbergs TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1  
  F   Malmö Bellevue TK - Lag 1  
  G   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   IS GÖTA, tennis - Lag 1
D   Landskrona TK - Lag 1
E   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Juniorligan

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- )
A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2 ( Lag utgått ) A   Södra Sandby TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Fair Play TK - Lag 3 ( Lag utgått ) B   Vellinge TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 2 C   Ystads TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   IS GÖTA, tennis - Lag 2
E   Helsingborgs TK - Lag 1 E   Malmö Bellevue TK - Lag 2 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Lugi TF - Lag 1
« tillbaka