Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2013

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteran 45+
» Herrar Veteran 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Flickor 21
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Seniorer

Div 1 ( -Syd- )
A   Eslövs TK - Lag 1
B   Hässleholms TK - Lag 1
C   Vikens TK - Lag 1
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
E   Landskrona TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Ängelholms TK - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Ramlösa TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1
D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
E   Dalby TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 (-Syd/Väst- ) Div 1 ( -Norr- ) Div 2 ( -Norr- ) Div 1 ( -Syd- )
A   Getinge TK - Lag 1 A   Annebergs GIF TS - Lag 1 A   Värnamo TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1
B   Laholms TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Hovmantorps TK - Lag 1 B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Eksjö TF - Lag 1 C   TK 77 - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1
D   Munka-Ljungby TK - Lag 1 D   Gislaveds TK - Lag 1 D   Hagafors TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 1
E   Hyltebruks TK - Lag 1 E   Bankeryds TK - Lag 1 E   Hyltebruks TK - Lag 2 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
    F   Gislaveds TK - Lag 2  
Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- ) Div 3 ( -Syd- )  
A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 A   Vikens TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1  
B   Landskrona TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3 ( Lag utgått ) B   Lugi TF - Lag 1
C   Vellinge TK - Lag 2 C   Trelleborgs TK - Lag 1 C   Broby TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Tyringe TK - Lag 1 D   Malmö Bellevue TK - Lag 2
E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Hörby-Höör TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Hörby-Höör TK - Lag 2
  F   Allmänna TK Lund - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar Veteran 45+

Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Hagafors TK - Lag 1
B   Södra Sandby TK - Lag 1 B   Södra Sandby TK - Lag 2 B   Tranås LTK - Lag 1
C   Hörby-Höör TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Ramlösa TK - Lag 1 D   Ramlösa TK - Lag 2 ( Lag utgått ) D   Eksjö TF - Lag 1
E   IS Ödåkra TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 1 E   Hagafors TK - Lag 2
F   Höllvikens TK - Lag 1 F   Höllvikens TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Herrar Veteran 55+

Div 1 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1
D   IS Ödåkra TK - Lag 1
E   Simrishamns TK - Lag 1
F   Vellinge TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Väst- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Särö LTK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 2 A   Söndrums TK - Lag 2 A   Gislaveds TK - Lag 1
B   Vallda TK - Lag 1 B   Söndrums TK - Lag 1 B   Munka-Ljungby TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Falkenbergs TK - Lag 1 C   Söndrums TK - Lag 3 C   Getinge TK - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Slöinge TK - Lag 1 D   Söndrums TK - Lag 4 D   Habo TK - Lag 1
      E   Värnamo TK - Lag 1
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Allmänna TK Lund - Lag 2 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   IS Ödåkra TK - Lag 1
B   Svedala TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Lomma TF - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 3
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 3 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Södra Sandby TK - Lag 1
  F   Helsingborgs TK - Lag 2 F   Landskrona TK - Lag 2 ( Lag utgått ) F   Helsingborgs TK - Lag 4
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Slöinge TK - Lag 1 A   Getinge TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Falkenbergs TK - Lag 3 B   Svedala TK - Lag 1 B   Lugi TF - Lag 1
C   Vallda TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Varbergs TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Slöinge TK - Lag 2 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 1
    E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Höllvikens TK - Lag 1
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Helsingborgs TK - Lag 3 A   Kronprinsens TK - Lag 2 A   Höllvikens TK - Lag 3 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 2 B   Eslövs TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Helsingborgs TK - Lag 4 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
D   IS Ödåkra TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 D   Lomma TF - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått )
E   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Munka-Ljungby TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 E   Värnamo TK - Lag 1
Grupp 9 ( -Norr- )  
A   Bankeryds TK - Lag 2  
B   Gislaveds TK - Lag 2
C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 2
D   Tabergsdalens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Norr- ) Div 2 ( -Norr- ) Div 1 ( -Syd- )
A   Varbergs TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått ) A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Habo TK - Lag 2 B   Fair Play TK - Lag 1
C   Falkenbergs TK - Lag 3 ( Lag utgått ) C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 1
D   Laholms TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 1 D   Habo TK - Lag 3 ( Lag utgått ) D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
E   Slöinge TK - Lag 1 E   Habo TK - Lag 1 E   Gislaveds TK - Lag 1 E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )
F   Slöinge TK - Lag 2     F   Allmänna TK Lund - Lag 1
G   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått )      
Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- ) Div 3 ( -Syd- ) Div 1 ( -Syd/Ost- )
A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Åhus TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 2 B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 B   Hörby-Höör TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Wä Tennisklubb - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 3 D   IS Ödåkra TK - Lag 2 D   Hässleholms TK - Lag 1
E   Helsingborgs TK - Lag 1 E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 E   IS GÖTA, tennis - Lag 2 E   Kristianstads TK - Lag 1
    F   Helsingborgs TK - Lag 4  
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Syd/Ost- )
A   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Lomma TF - Lag 1 A   Hovmantorps TK - Lag 1
B   Lugi TF - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Kalmar TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Svedala TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Ronneby TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Kronprinsens TK - Lag 1 D   Kristianstads TK - Lag 1
E   Fair Play TK - Lag 1 E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Kristianstads TK - Lag 2 ( Lag utgått )
F   Helsingborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) F   Svedala TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Trelleborgs TK - Lag 1
B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1
E   Allmänna TK Lund - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 ( -Syd- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Norr- )
A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   IS GÖTA, tennis - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 3 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Smålandsstenars TK - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 1  
E   Svedala TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Norr- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Varbergs TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 2 A   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Helsingborgs TK - Lag 2
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Laholms TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Falkenbergs TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1
  E   Värnamo TK - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 1  
Grupp 5 ( -Syd- )  
A   Ängelholms TK - Lag 1  
B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2
C   Lomma TF - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 3
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 ( -Norr- ) Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Bankeryds TK - Lag 1 B   Getinge TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Lomma TF - Lag 1
C   Värnamo TK - Lag 1 C   Laholms TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått )
  D   Slöinge TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Lugi TF - Lag 1
  E   Varbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- )
A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Svedala TK - Lag 1
B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Juniorligan

Slutspel Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
Helsingborgs TK - Lag 1 A   Växjö TS - Lag 1 A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )
Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 2
  C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
  D   Kronprinsens TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1
  E   Svedala TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 2 E   Vellinge TK - Lag 1
« tillbaka