Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie inomhus 2013/2014

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer & Flickor 21
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteraner 45+
» Herrar Veteraner 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Seniorer & Flickor 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
E   Allmänna TK Lund - Lag 2 ( Lag utgått )
F   Eslövs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
G   Hässleholms TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1
D   IS Ödåkra TK - Lag 1 D   Båstad/Göta TS - Lag 1
E   Ready Play Tennis Club - Lag 1 E   Dalby TK - Lag 1
F   Södra Sandby TK - Lag 1 F   Ängelholms TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 ( -Norr- ) Div 1 ( -Mellan- ) Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- )
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Smålandsstenars TK - Lag 1 A   Getinge TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Ramlösa TK - Lag 1
B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Hagafors TK - Lag 1 B   Laholms TK - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Eksjö TF - Lag 1 C   Hovmantorps TK - Lag 1 C   Torups TK - Lag 1 C   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
D   Annebergs GIF TS - Lag 1 D   Tingsryds TS - Lag 1 D   Hyltebruks TK - Lag 1 D   Båstad Tennissällskap - Lag 1
E   Eksjö TF - Lag 2 E   Öjaby TK - Lag 1 E   Hyltebruks TK - Lag 2 E   Vellinge TK - Lag 1
F   Eksjö TF - Lag 3   F   Gislaveds TK - Lag 1  
Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- ) Div 3A ( -Syd- ) Div 3B ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Broby TK - Lag 1 A   Dalby TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1
B   Trelleborgs TK - Lag 1 B   Södra Sandby TK - Lag 1 B   Munka-Ljungby TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 2 ( Lag utgått )
C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Hörby-Höör TK - Lag 1 C   Vellinge TK - Lag 2 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 4
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Landskrona TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3 D   Hörby-Höör TK - Lag 2
E   Lugi TF - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 E   Fair Play TK - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 2
    F   Malmö Bellevue TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 45+

Div 1 ( -Mellan- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Markaryds TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Tyringe TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Hagafors TK - Lag 1
C   Hörby-Höör TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 1
D   Alvesta TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1
  E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 2 E   Vimmerby TK - Lag 1
  F   Höllvikens TK - Lag 2    
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 55+

Div 1 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Eksjö TF - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Hagafors TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Westerviks TK - Lag 1
D   Simrishamns TK - Lag 1  
E   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )  
F   Vellinge TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Getinge TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Ängelholms TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
B   Kungsbacka TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 3
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 1 D   Lugi TF - Lag 1 D   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
E   Falkenbergs TK - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1 E   Munka-Ljungby TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått )
F   Falkenbergs TK - Lag 2      
G   Särö LTK - Lag 1      
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Norr- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 3
B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Lomma TF - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 2
C   Helsingborgs TK - Lag 4 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 1
D   IS GÖTA, tennis - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Habo TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 1
E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Helsingborgs TK - Lag 5    
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1
B   Kungsbacka TK - Lag 1 B   Falkenbergs TK - Lag 3 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
C   Söndrums TK - Lag 1 C   Getinge TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 1 D   Kungsbacka TK - Lag 2 D   Svedala TK - Lag 1 D   Eslövs TK - Lag 1
E   Varbergs TK - Lag 1 E   Slöinge TK - Lag 2 E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 2
  F   Söndrums TK - Lag 2 ( Lag utgått ) F   Lugi TF - Lag 1  
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 3 A   Allmänna TK Lund - Lag 2 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 4 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 C   Kronprinsens TK - Lag 2 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
D   Båstad Tennissällskap - Lag 2 D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 3 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 E   Munka-Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 E   Värnamo TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Grupp 9 ( -Norr- )  
A   Bankeryds TK - Lag 2  
B   Gislaveds TK - Lag 2
C   Värnamo TK - Lag 3
D   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått )
E   Tranås LTK - Lag 1
F   Värnamo TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Laholms TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Svedala TK - Lag 1 A   IS GÖTA, tennis - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 3
B   Falkenbergs TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2 C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   IS Ödåkra TK - Lag 2
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Båstad Tennissällskap - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 2
E   Falkenbergs TK - Lag 2 ( Lag utgått ) E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Eslövs TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 2
F   Slöinge TK - Lag 2 F   IS Ödåkra TK - Lag 1 F   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 F   Lomma TF - Lag 1
G   Varbergs TK - Lag 2 G   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 G   Kronprinsens TK - Lag 1 G   Höllvikens TK - Lag 2
Div 1 ( -Norr- )  
A   Gislaveds TK - Lag 1  
B   Habo TK - Lag 1
C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
D   Bankeryds TK - Lag 1
E   Tabergsdalens TK - Lag 1
F   Bankeryds TK - Lag 2
G   Tabergsdalens TK - Lag 2 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Svedala TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 2
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Lomma TF - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1
E   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Kungsbacka TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Slöinge TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
  D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   IS GÖTA, tennis - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
  E   Svedala TK - Lag 1 E   Helsingborgs TK - Lag 3  
  F   Kronprinsens TK - Lag 1 F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1  
Grupp 5 ( -Norr- )  
A   Tabergsdalens TK - Lag 2  
B   Tabergsdalens TK - Lag 3
C   Tabergsdalens TK - Lag 4
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Kungsbacka TK - Lag 1 A   Ängelholms TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Laholms TK - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 3 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Söndrums TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 D   Tranås LTK - Lag 1 ( Lag utgått )
E   Falkenbergs TK - Lag 1 E   Helsingborgs TK - Lag 1 E   Lomma TF - Lag 1 E   Värnamo TK - Lag 1
F   Falkenbergs TK - Lag 2   F   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 F   Tabergsdalens TK - Lag 1
      G   Tabergsdalens TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Norr- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 2
B   Slöinge TK - Lag 1 B   Tranås LTK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Lomma TF - Lag 1
C   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Bankeryds TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1
D   Laholms TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 1 D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1
    E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )
      F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Juniorligan

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Lugi TF - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2 A   Fair Play TK - Lag 3
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 1
E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Malmö Bellevue TK - Lag 2 ( Lag utgått )
F   Malmö Bellevue TK - Lag 1 F   IS GÖTA, tennis - Lag 2  
« tillbaka