Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Region Syds serie utomhus -08

Region Syd (fd Hallands-, Blekinge-, Skåne- och Smålandsserierna).

Serierna administreras av REGION SYDS TÄVLINGSKOMMITTÉ, KANSLI och TenBis AB.

Skånes TF
Box 10063,
200 43 Malmö
Tel 040-600 59 45,
Fax 040-600 59 46 E-mail: tennis@skaneidrotten.se

Serieansvarig: Region Syd|tennis(snabel-a)skaneidrott(punkt)se 

» Damer veteraner 40+
» Herrar seniorer
» Herrar veteraner 45+
» Herrar veteraner 55+
» Knatteserien
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Flickor 21

« till toppen på sidan

Damer veteraner 40+

Div 1A Div 1B Div 2
A   Ramlösa TK - Lag 1 A   Ängelholms TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Varbergs TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
D   Hittarps-Hallens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Skummeslövs TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar seniorer

Div 1 södra Div 1A norra Div 1B norra Div 2
A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Hagafors TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1
B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Anderstorps TK - Lag 1 B   Nässjö TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Hyltebruks TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Dalby TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Söndrums TK - Lag 1 D   Bodafors TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 1
  E   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Annebergs GIF TS - Lag 1  
  F   Anderstorps TK - Lag 2 F   Oskarshamns TK - Lag 1  
Div 3  
A   Vellinge TK - Lag 2  
B   Ängelholms TK - Lag 1
C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Ramlösa TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar veteraner 45+

Div 1A Div 1B
A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Tingsryds TS - Lag 1
C   Burlövs TK - Lag 1 C   Eksjö TF - Lag 1
D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Oskarshamns TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Hagafors TK - Lag 1
F   Trelleborgs TK - Lag 1 F   Westerviks TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar veteraner 55+

Div 1
A   Vellinge TK - Lag 1
B   Torns IF - Lag 1
C   Simrishamns TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1
E   Allmänna TK Lund - Lag 1
F   Simrishamns TK - Lag 2 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Knatteserien

Div 1A Div 1B Div 1C Slutspel Div. 2A & 2B
A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Ystads TK - Lag 2 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 Fair Play TK - Lag 2
B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1 IS GÖTA, tennis - Lag 2
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Varbergs TK - Lag 1  
D   IS GÖTA, tennis - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1    
E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 E   Malmö Bellevue TK - Lag 2    
Div 2A Div 2B Div 3A Div 3B
A   Landskrona TK - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 2
B   Fair Play TK - Lag 2 B   IS GÖTA, tennis - Lag 2 B   Vellinge TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 2
C   Helsingborgs TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 3 C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Trelleborgs TK - Lag 1 D   Båstad Tennissällskap - Lag 1
  E   Ystads TK - Lag 1 ( Lag utgått )    
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp A Grupp B Grupp C
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1 A   Getinge TK - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Slöinge TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1   D   Varbergs TK - Lag 1
    E   Anderstorps TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Wä Tennisklubb - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Karlshamns TK - Lag 1 B   Trelleborgs TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Södra Sandby TK - Lag 2
D   Lugi TF - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 1 D   Lugi TF - Lag 2 D   Landskrona TK - Lag 1
E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 1
Grupp E Grupp F Grupp G  
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Reftele TK - Lag 1  
B   Getinge TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 B   Anderstorps TK - Lag 2
C   Falkenbergs TK - Lag 2 C   Värnamo TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Söndrums TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Anderstorps TK - Lag 1 D   Reftele TK - Lag 2
E   Varbergs TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D
A   Eslövs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2 A   Trelleborgs TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 3
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Landskrona TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 4 D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1
Grupp E Grupp F Grupp G  
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 2 A   Falkenbergs TK - Lag 1  
B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 B   Reftele TK - Lag 1 B   Getinge TK - Lag 1
C   Anderstorps TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1 C   Varbergs TK - Lag 1
D   Oskarshamns TK - Lag 1 D   Anderstorps TK - Lag 2 D   Slöinge TK - Lag 1
    E   Hyltebruks TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Slutspel Div 1A Div 1B Div 1C
Helsingborgs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
Fair Play TK - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
  C   Fair Play TK - Lag 2 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Nässjö TK - Lag 1
  D   Allmänna TK Lund - Lag 2 D   Svedala TK - Lag 1 D   Hovmantorps TK - Lag 1
Div 2A Div 2B Div 2 C Div 3
A   Ystads TK - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 2 A   Hässleholms TK - Lag 1
B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Båstad Tennissällskap - Lag 1 B   Anderstorps TK - Lag 1 B   Södra Sandby TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 C   Fair Play TK - Lag 3 C   Anderstorps TK - Lag 2 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3
D   Eslövs TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1   D   Karlshamns TK - Lag 1
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   IS Ödåkra TK - Lag 1   E   Ystads TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 Div 2A Div 2B
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Vellinge TK - Lag 1 B   Burlövs TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Eslövs TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 2
D   Svedala TK - Lag 1 D   Lugi TF - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp A Grupp B
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Tabergsdalens TK - Lag 2
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Landskrona TK - Lag 1  
E   Svedala TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Oskarshamns TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Slöinge TK - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Karlshamns TK - Lag 1 C   Slöinge TK - Lag 2 C   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Slöinge TK - Lag 3 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Svedala TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Söndrums TK - Lag 1 ( Lag utgått )  
« till toppen på sidan

Flickor 14

Grupp A Grupp B Grupp C
A   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Slöinge TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Varbergs TK - Lag 1
C   Eslövs TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Kronprinsens TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1 D   Söndrums TK - Lag 1
E   Höllvikens TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1B Div 1A Div 2A Div 2B
A   Anderstorps TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Ystads TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1
B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Karlshamns TK - Lag 1 C   Ystads TK - Lag 2
D   Tabergsdalens TK - Lag 2 D   Fair Play TK - Lag 1 D   Landskrona TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 21

Div 1A Div 1B
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1
B   Hässleholms TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1
« tillbaka