Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie inomhus 2014/2015

Serieansvarig: Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer / Flickor 21
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteraner 45+
» Herrar Veteraner 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Seniorer / Flickor 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Lugi TF - Lag 1
B   Vellinge TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Ready Play Tennis Club - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Båstad Tennissällskap - Lag 1
C   Dalby TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 1
D   Landskrona TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 1
E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 E   Ramlösa TK - Lag 1
F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 ( -Syd/Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- )
A   Torups TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Hörby-Höör TK - Lag 1
B   Laholms TK - Lag 1 B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 B   Eslövs TK - Lag 1 B   Trelleborgs TK - Lag 1
C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Vellinge TK - Lag 1 C   Lugi TF - Lag 1 C   Vellinge TK - Lag 2
D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Ramlösa TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
E   Munka-Ljungby TK - Lag 1 E   IS Ödåkra TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Dalby TK - Lag 1
Div 3 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- ) Div 2A ( -Norr- ) Div 2B ( -Norr- )
A   Landskrona TK - Lag 2 A   Tranås LTK - Lag 1 A   Habo TK - Lag 1 A   Smålandsstenars TK - Lag 1
B   Vellinge TK - Lag 3 B   Eksjö TF - Lag 1 B   Nässjö TK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Eksjö TF - Lag 2 C   Eksjö TF - Lag 3 C   Hyltebruks TK - Lag 1
D   Landskrona TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Hagafors TK - Lag 1 D   Hyltebruks TK - Lag 2
E   Hörby-Höör TK - Lag 2 ( Lag utgått ) E   Tabergsdalens TK - Lag 1 E   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått )  
Div 1 ( -Mellan- )  
A   Öjaby TK - Lag 1  
B   Tingsryds TS - Lag 1
C   Tingsryds TS - Lag 2
D   Hovmantorps TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 45+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1A ( -Norr- ) Div 1B ( -Norr- )
A   Svedala TK - Lag 1 A   Hörby-Höör TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 A   Alvesta TK - Lag 1
B   Ramlösa TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Annebergs GIF TS - Lag 1 B   Hagafors TK - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Tranås LTK - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Vimmerby TK - Lag 1 D   Markaryds TK - Lag 1
E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Nässjö TK - Lag 1 E   Tabergsdalens TK - Lag 1
F   Höllvikens TK - Lag 1 F   Södra Sandby TK - Lag 2    
G   Allmänna TK Lund - Lag 1 G   Malmö Bellevue TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 55+

Syd ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Eksjö TF - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Hagafors TK - Lag 1
C   Simrishamns TK - Lag 1 C   Tranås LTK - Lag 1
D   Vellinge TK - Lag 1 D   Westerviks TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -väst- ) Grupp 2 ( -Väst- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 2 A   Lugi TF - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
B   Hyltebruks TK - Lag 1 B   Hyltebruks TK - Lag 2 B   IS Ödåkra TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Slöinge TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Varbergs TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
E   Kungsbacka TK - Lag 1   E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått )
    F   Fair Play TK - Lag 1 F   Helsingborgs TK - Lag 2
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Norr- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3 A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 3 B   Lomma TF - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått ) B   Ljungby TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 2 D   Allmänna TK Lund - Lag 2 D   Habo TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Tabergsdalens TK - Lag 2 E   Tabergsdalens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Särö LTK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 2
C   Kungsbacka TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Trelleborgs TK - Lag 1
D   Kungsbacka TK - Lag 2 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Ängelholms TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Malmö Tennissällskap - Lag 1
E   Kungsbacka TK - Lag 3 E   Svedala TK - Lag 1 E   Helsingborgs TK - Lag 2 E   Svedala TK - Lag 2
F   Slöinge TK - Lag 1 ( Lag utgått ) F   Helsingborgs TK - Lag 1 F   Munka-Ljungby TK - Lag 1 F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
G   Varbergs TK - Lag 1 G   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1    
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Norr- ) Grupp 8 ( -Norr- )
A   Höllvikens TK - Lag 3 ( Lag utgått ) A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1
B   Eslövs TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 3 B   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Värnamo TK - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Trelleborgs TK - Lag 2 C   Tranås LTK - Lag 1 C   Ljungby TK - Lag 1
D   Lugi TF - Lag 1 D   Kronprinsens TK - Lag 2 D   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 2 ( Lag utgått )
E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 E   Helsingborgs TK - Lag 3 E   Nässjö TK - Lag 1 E   Värnamo TK - Lag 3
F   Södra Sandby TK - Lag 1 F   Allmänna TK Lund - Lag 2    
Grupp 9 ( -Norr- )  
A   Habo TK - Lag 1  
B   Habo TK - Lag 2
C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 2
D   Tabergsdalens TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1
B   Slöinge TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Eslövs TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 2 ( Lag utgått )
C   Laholms TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Hässleholms TK - Lag 1 D   Lomma TF - Lag 1
E   Varbergs TK - Lag 2 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1
F   Kungsbacka TK - Lag 1 F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1    
Div 1A ( -Norr- ) Div 1B ( -Norr- )  
A   Bankeryds TK - Lag 2 A   Nässjö TK - Lag 1  
B   Värnamo TK - Lag 1 B   Vimmerby TK - Lag 1
C   Habo TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 D   Eksjö TF - Lag 1
E   Gislaveds TK - Lag 1 E   Bankeryds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Kristianstads TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 ( -Syd- )
A   Kronprinsens TK - Lag 1
B   Lugi TF - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1
D   Trelleborgs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 ( -Syd- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Norr- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 B   Smålandsstenars TK - Lag 1 D   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Tabergsdalens TK - Lag 1  
D   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Alvesta TK - Lag 1  
E   Helsingborgs TK - Lag 1 E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Tabergsdalens TK - Lag 2  
F   Malmö Bellevue TK - Lag 1 F   Svedala TK - Lag 1 F   Tabergsdalens TK - Lag 3  
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Varbergs TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1 A   Staffanstorps TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1
B   Kungsbacka TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 2 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Falkenbergs TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 2 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Helsingborgs TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 3 D   Värnamo TK - Lag 1
E   Kungsbacka TK - Lag 2 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1  
  F   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått )    
Grupp 5 ( -Norr- )  
A   Bankeryds TK - Lag 2  
B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 2
C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Ljungby TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 2 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Laholms TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Lomma TF - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 2
D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 E   Lugi TF - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Värnamo TK - Lag 1
  F   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått )
    F   Malmö Tennissällskap - Lag 1  
Div 2 ( -Norr- )  
A   Alvesta TK - Lag 2  
B   Smålandsstenars TK - Lag 1
C   Smålandsstenars TK - Lag 2 ( Lag utgått )
D   Alvesta TK - Lag 1
E   Tabergsdalens TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Juniorligan

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Ystads TK - Lag 1 A   IS GÖTA, tennis - Lag 2 ( Lag utgått )
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Staffanstorps TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 3 C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 2 E   Vellinge TK - Lag 1
F   Höllvikens TK - Lag 1 F   Fair Play TK - Lag 2 F   Lugi TF - Lag 1
« tillbaka