Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Region Syds serie inomhus -08 -09

Serieansvarig: Skånes tennisförbund|tennis(snabel-a)skaneidrott(punkt)se 

» Pojkar 10 (andra omgången)
» Pojkar 12 (andra omgången)
» Pojkar 14 (andra omgången)
» Flickor 10 (andra omgången)
» Flickor 12 (andra omgången)
» Flickor 14 (andra omgången)
» Herrar seniorer
» Damer veteraner 40+
» Herrar 45+
» Herrar 55+
» Flickor 16
» Flickor 21
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Knatteserien

« till toppen på sidan

Pojkar 10 (andra omgången)

Grupp 1 Grupp 2
A   Lugi TF - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2
B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Munka-Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Pojkar 12 (andra omgången)

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Södra Sandby TK - Lag 2
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Vellinge TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 2 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1
  E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Lugi TF - Lag 1 E   Trelleborgs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14 (andra omgången)

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3
A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1
B   Trelleborgs TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Eslövs TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 4
D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
  E   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 10 (andra omgången)

Grupp 2
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12 (andra omgången)

Grupp 1 Grupp 2
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14 (andra omgången)

Grupp 1 Grupp 2
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Trelleborgs TK - Lag 1
B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 2
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Kronprinsens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar seniorer

Div 1 Södra Div 2 Södra Div 1 Västra Div 1 Mellan
A   Burlövs TK - Lag 1 A   Vellinge TK - Lag 2 A   Torups TK - Lag 1 A   Hagafors TK - Lag 1
B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Anderstorps TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Nässjö TK - Lag 1
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 1 D   Gislaveds TK - Lag 1 D   Eksjö TF - Lag 1
E   Båstad Tennissällskap - Lag 1 E   Dalby TK - Lag 1 E   Hyltebruks TK - Lag 1 E   Hagafors TK - Lag 2
F   Kronprinsens TK - Lag 1     F   Öjaby TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Damer veteraner 40+

Div 1A Div 1B Div 2
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Ramlösa TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 2
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
D   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Varbergs TK - Lag 1 D   Dalby TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar 45+

Div 1A Div 1B Div 1C
A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Hagafors TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 B   Vimmerby TK - Lag 1 B   Alvesta TK - Lag 1
C   Burlövs TK - Lag 1 C   Eksjö TF - Lag 1 C   Bankeryds TK - Lag 1
D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Westerviks TK - Lag 1 D   TK 77 - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1    
F   Trelleborgs TK - Lag 1    
G   Södra Sandby TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Herrar 55+

Div 1
A   Vellinge TK - Lag 1
B   Trelleborgs TK - Lag 1
C   Simrishamns TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått )
E   Allmänna TK Lund - Lag 1
F   Kronprinsens TK - Lag 1
G   Fair Play TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1A Div 1B Div 2
A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Älmhults TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Hillerstorps TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 2 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Flickor 21

Div 1 Div 2
A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2
B   Hässleholms TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A Div 1B Div 2A Div 2B
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Nässjö TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
B   Eslövs TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2 ( Lag utgått ) C   Svedala TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 2
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 D   Munka-Ljungby TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1
E   Helsingborgs TK - Lag 1   E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Staffanstorps TK - Lag 1
F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1      
Div 3  
A   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1  
B   Ängelholms TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 4
D   Lugi TF - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 Div 2A Div 2B
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2
B   Svedala TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Burlövs TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 2 D   Vellinge TK - Lag 1
E   Lugi TF - Lag 1    
F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 Grupp 2
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 2 C   Landskrona TK - Lag 1
  D   Höllvikens TK - Lag 2 ( Lag utgått )
  E   Svedala TK - Lag 1
  F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 2
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 2
C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Bankeryds TK - Lag 1 C   Hillerstorps TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1 D   Vetlanda Racketklubb - Lag 1  
    E   Värnamo TK - Lag 1  
    F   Vimmerby TK - Lag 1  
Grupp 5  
A   Falkenbergs TK - Lag 1  
B   Falkenbergs TK - Lag 2
C   Slöinge TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Flickor 14

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Trelleborgs TK - Lag 1 A   Anderstorps TK - Lag 1
B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Kronprinsens TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 2 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Anderstorps TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1
B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Lugi TF - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1 B   Getinge TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 2
D   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Fair Play TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Varbergs TK - Lag 1
E   Munka-Ljungby TK - Lag 1   E   Vimmerby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Slöinge TK - Lag 1
    F   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 F   Kungsbacka TK - Lag 1
    G   Vimmerby TK - Lag 2 ( Lag utgått )  
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   IS GÖTA, tennis - Lag 1
B   Trelleborgs TK - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 2 D   Lugi TF - Lag 1
E   Svedala TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1   E   Vellinge TK - Lag 1
Grupp 5 Grupp 6 Grupp 7 Grupp 8
A   Vimmerby TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 A   Värnamo TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 2
B   Nässjö TK - Lag 1 B   Vimmerby TK - Lag 2 ( Lag utgått ) B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Getinge TK - Lag 1
C   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 C   Bankeryds TK - Lag 2 C   Varbergs TK - Lag 1 C   Hyltebruks TK - Lag 1
D   Bankeryds TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 2 D   Falkenbergs TK - Lag 1 D   Smålandsstenars TK - Lag 2
E   Tabergsdalens TK - Lag 1 E   Anderstorps TK - Lag 1 E   Kungsbacka TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4
A   Höllvikens TK - Lag 4 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Eslövs TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 3 ( Lag utgått ) C   Vimmerby TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 1
E   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1   E   Kronprinsens TK - Lag 1  
Grupp 5 Grupp 6  
A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 2  
B   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Hyltebruks TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Getinge TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Falkenbergs TK - Lag 1 D   Anderstorps TK - Lag 2
E   Anderstorps TK - Lag 1 E   Bankeryds TK - Lag 2 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Knatteserien

Slutspel Div 1 Div 1a Div 1b Slutspel Div 2
IS GÖTA, tennis - Lag 1 A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Malmö Bellevue TK - Lag 2 Höllvikens TK - Lag 1
Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 IS Ödåkra TK - Lag 1
  C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   Lugi TF - Lag 1 Svedala TK - Lag 1
  D   Fair Play TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 1  
  E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 1  
Div 2a Div 2b Div 2c Slutspel Div 3
A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 A   Vellinge TK - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 IS GÖTA, tennis - Lag 2
B   Landskrona TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Varbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) Trelleborgs TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 3 C   Allmänna TK Lund - Lag 2 C   IS Ödåkra TK - Lag 1  
D   Svedala TK - Lag 1 D   Ystads TK - Lag 1 D   Ängelholms TK - Lag 1  
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1      
Div 3a Div 3b  
A   Lugi TF - Lag 2 A   Staffanstorps TK - Lag 1  
B   IS GÖTA, tennis - Lag 2 B   Trelleborgs TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 3
D   Allmänna TK Lund - Lag 3 D   Lomma TF - Lag 1 ( Lag utgått )
« tillbaka