Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2015

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteraner 45+
» Herrar Veteraner 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Seniorer

Div 1 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Vellinge TK - Lag 1
E   Ängelholms TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- )
A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1
B   Dalby TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1
E   Ramlösa TK - Lag 1 E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 ( -Väst- ) Div 1A ( -Norr- ) Div 1B ( -Norr- ) Div 1 ( -Mitt- )
A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Vimmerby TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1
B   Munka-Ljungby TK - Lag 1 B   Nässjö TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Habo TK - Lag 1 B   Hovmantorps TK - Lag 1
C   Hyltebruks TK - Lag 1 C   Habo TK - Lag 2 ( Lag utgått ) C   TK 77 - Lag 1 C   Värnamo TK - Lag 1
D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 2 D   Hyltebruks TK - Lag 2
E   Laholms TK - Lag 1     E   Hagafors TK - Lag 1
Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- ) Div 2C ( -Syd- )
A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Vellinge TK - Lag 2 A   Trelleborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Hörby-Höör TK - Lag 1
B   Vellinge TK - Lag 1 B   Malmö Tennissällskap - Lag 1 B   Vellinge TK - Lag 3 B   Ängelholms TK - Lag 2
C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 2 C   Osby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 1 D   Broby TK - Lag 1
E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3 E   Eslövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 45+

Div 1 ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Ramlösa TK - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 A   Annebergs GIF TS - Lag 1
B   Dalby TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Habo TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Hagafors TK - Lag 1
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 2  
F   IS Ödåkra TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 55+

Div 1 ( -Syd- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   IS Ödåkra TK - Lag 1
C   Simrishamns TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Vellinge TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Helsingborgs TK - Lag 4
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Malmö Bellevue TK - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 3 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3
E   Varbergs TK - Lag 2 E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Ängelholms TK - Lag 1
F   Varbergs TK - Lag 3 F   Ystads TK - Lag 1 F   Svedala TK - Lag 1  
Grupp 5  
A   Bankeryds TK - Lag 1  
B   Habo TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Ljungby TK - Lag 1
D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Tabergsdalens TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Norr- ) Grupp 3 ( -Norr- ) Grupp 4 ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1
B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Habo TK - Lag 1 B   Habo TK - Lag 2 B   Svedala TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 1 C   Nässjö TK - Lag 1 C   Helsingborgs TK - Lag 1
  D   Värnamo TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 2 D   Munka-Ljungby TK - Lag 1
      E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
      F   Allmänna TK Lund - Lag 1
Grupp 5 ( -Syd- ) Grupp 6 ( -Syd- ) Grupp 7 ( -Syd- ) Grupp 8 ( -Syd- )
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Allmänna TK Lund - Lag 2
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 3 B   Helsingborgs TK - Lag 2
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Trelleborgs TK - Lag 2 ( Lag utgått ) C   Höllvikens TK - Lag 3
D   Trelleborgs TK - Lag 1 D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   IS Ödåkra TK - Lag 1 E   Malmö Tennissällskap - Lag 1 E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
F   Ystads TK - Lag 1      
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- )
A   Laholms TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
B   Falkenbergs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Malmö Tennissällskap - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Hässleholms TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2
  D   IS Ödåkra TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 2
  E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 2
Div 3 ( -Syd- ) Div 1A ( -Norr- ) Div 1B ( -Norr- )  
A   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Värnamo TK - Lag 1  
B   Kronprinsens TK - Lag 2 B   Tranås LTK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Eslövs TK - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 C   Hovmantorps TK - Lag 1
D   Osby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Ljungby TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Habo TK - Lag 1 E   Nässjö TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Ystads TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Habo TK - Lag 1
B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 2 C   Nässjö TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Eslövs TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Fair Play TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 ( -Syd- ) Grupp 2 ( -Syd- )
A   Svedala TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 2
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 2
E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Ystads TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 ( -Väst- ) Grupp 2 ( -Syd- ) Grupp 3 ( -Syd- ) Grupp 4 ( -Norr- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Ängelholms TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Ystads TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
B   Slöinge TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 2 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Bankeryds TK - Lag 1
  E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Värnamo TK - Lag 1
  F   Allmänna TK Lund - Lag 1    
Grupp 5 ( -Norr- )  
A   Alvesta TK - Lag 1  
B   Värnamo TK - Lag 2
C   Bankeryds TK - Lag 2
D   Tabergsdalens TK - Lag 2
E   Tabergsdalens TK - Lag 3
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 ( -Väst- ) Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- )
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Slöinge TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Söndrums TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Malmö Tennissällskap - Lag 1 C   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
D   Varbergs TK - Lag 1 D   Ystads TK - Lag 1 D   Staffanstorps TK - Lag 1 D   Ängelholms TK - Lag 1
      E   Helsingborgs TK - Lag 1
Div 1 ( -Mitt- ) Div 1 ( -Norr- )  
A   Alvesta TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1  
B   Alvesta TK - Lag 2 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Smålandsstenars TK - Lag 1 C   Värnamo TK - Lag 1
D   Värnamo TK - Lag 2 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norr- )
A   Svedala TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Värnamo TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Juniorligan

Final Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- )
Växjö TS - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 A   Ronneby TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Fair Play TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 2 B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1
  C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Södra Sandby TK - Lag 1
  D   Växjö TS - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1 D   Ystads TK - Lag 1
Div 2B ( -Syd- )  
A   Vellinge TK - Lag 1  
B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Staffanstorps TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Fair Play TK - Lag 3
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
« tillbaka