Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2016

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Seniorer
» Herrar Veteraner 45+
» Herrar Veteraner 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Flickor 21
» Juniorligan

Damer Seniorer - Anmälda Lag
Vellinge TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1A (Syd) Div 1B (Syd)
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Dalby TK - Lag 1
B   IS Ödåkra TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1
D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
E   Ängelholms TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1 (Väst) Div 1 (Syd) Div 2 (Syd) Div 3 (Syd)
A   Hyltebruks TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 2
B   Hyltebruks TK - Lag 2 B   Vellinge TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 2
C   Laholms TK - Lag 1 C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Hässleholms TK - Lag 1 C   Eslövs TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 1 D   Hörby-Höör TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3
  E   Vellinge TK - Lag 2 E   Fair Play TK - Lag 1 E   Malmö Tennissällskap - Lag 1
Div 1A (Norr) Div 1B (Norr)  
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 2  
B   Tranås LTK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 3
C   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Habo TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Värnamo TK - Lag 1 D   Hagafors TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 45+

Div 1 (Syd) Div 2 (Syd) Div 1 (Norr)
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Södra Sandby TK - Lag 1 A   Annebergs GIF TS - Lag 1
B   Ramlösa TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2 C   Habo TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 2 D   Hagafors TK - Lag 1
E   Dalby TK - Lag 1 E   Hörby-Höör TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Vimmerby TK - Lag 1
F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 F   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 F   Tabergsdalens TK - Lag 1
  G   Trelleborgs TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 55+

Div 1 (Syd)
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Vellinge TK - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 (Väst) Grupp 2 (Syd) Grupp 3 (Syd) Grupp 4 (Syd)
A   Söndrums TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3
B   Varbergs TK - Lag 1 B   Ystads TK - Lag 1 B   Ystads TK - Lag 2 B   Ystads TK - Lag 3
  C   Fair Play TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 2 C   Lomma TF - Lag 1
  D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 2
  E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 E   Malmö Tennissällskap - Lag 1
  F   Höllvikens TK - Lag 1 F   Kronprinsens TK - Lag 2 F   Svedala TK - Lag 1
Grupp 5 (Norr)  
A   Bankeryds TK - Lag 1  
B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Värnamo TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Grupp 1 (Väst) Grupp 2 (Syd) Grupp 3 (Syd) Grupp 4 (Syd)
A   Varbergs TK - Lag 2 A   Svedala TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 2 ( Lag utgått ) A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Falkenbergs TK - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 2
C   Slöinge TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Ystads TK - Lag 1
D   Söndrums TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 2 D   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 ( Lag utgått )
E   Varbergs TK - Lag 1 E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Vellinge TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1
F   Falkenbergs TK - Lag 1 F   Allmänna TK Lund - Lag 1 F   Fair Play TK - Lag 2 F   Malmö Bellevue TK - Lag 1
Grupp 5 (Norr) Grupp 6 (Norr)  
A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1  
B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Habo TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
  D   Tabergsdalens TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 (Väst) Div 1 (Syd) Div 2A (Syd) Div 2B (Syd)
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2
B   Söndrums TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 2 ( Lag utgått ) C   Allmänna TK Lund - Lag 2 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
  D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Eslövs TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 2
  E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1 E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 ( Lag utgått )
  F   Fair Play TK - Lag 1 F   Ängelholms TK - Lag 1  
Div 3 (Syd ) Div 1A (Norr) Div 1B (Norr)  
A   Södra Sandby TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 A   Habo TK - Lag 1  
B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3 B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1
C   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 C   Värnamo TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Malmö Tennissällskap - Lag 1 ( Lag utgått )   D   Värnamo TK - Lag 2
E   Trelleborgs TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A (Syd) Div 1B (Syd) Div 1 (Norr)
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2 A   Habo TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Eslövs TK - Lag 1 B   Hovmantorps TK - Lag 1
C   Hässleholms TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 (Syd)
A   Dalby TK - Lag 1
B   Lomma TF - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 (Syd) Grupp 2 (Syd) Grupp 3 (Norr)
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2 ( Lag utgått ) A   Gislaveds TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Ystads TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 12

Grupp 1 (Väst) Grupp 2 (Syd) Grupp 3 (Syd) Grupp 4 (Syd)
A   Slöinge TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Kristianstads TK - Lag 1
B   Söndrums TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 C   Ystads TK - Lag 1
  D   Malmö Tennissällskap - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1
  E   Vellinge TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 2  
Grupp 5 (Norr) Grupp 6 (Norr)  
A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1  
B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Ljungby TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 2 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
  D   Värnamo TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1 (Väst) Div 1 (Syd) Div 2 (Syd) Div 1 (Norr)
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Ystads TK - Lag 1 A   Svedala TK - Lag 2 A   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Söndrums TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Bankeryds TK - Lag 1
C   Ängelholms TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
  D   Svedala TK - Lag 1 D   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Värnamo TK - Lag 1
    E   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått )  
Div 2 (Norr)  
A   Värnamo TK - Lag 2  
B   Tabergsdalens TK - Lag 2
C   Bankeryds TK - Lag 2
D   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 (Syd) Div 2 (Syd) Div 1 (Norr)
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1 B   Smålandsstenars TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Svedala TK - Lag 1 D   Markaryds TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 2
E   Ystads TK - Lag 1   E   Värnamo TK - Lag 1
F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1    
Flickor 21 - Anmälda Lag
Ängelholms TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Juniorligan

Slutspel Div 1A (Syd) Div 1B (Syd) Div 2 (Syd)
Helsingborgs TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 3
Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 2
  C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Kronprinsens TK - Lag 2
  D   Fair Play TK - Lag 2 D   Svedala TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
      E   Vellinge TK - Lag 1
      F   Ystads TK - Lag 1
« tillbaka