Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2009

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|tavling(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer 40+
» Herrar seniorer
» Herrar veteran 45+
» Herrar veteran 55+
» Herrar veteran 65+
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Flickor 10 (tidsmatcher)
» Flickor 12 (tidsmatcher)
» Flickor 14 (tidsmatcher)
» Pojkar 10 (tidsmatcher)
» Pojkar 12 (tidsmatcher)
» Pojkar 14 (tidsmatcher)
» Flickor 16
» Flickor 21
» Knatteserien
» Pojkar 16
» Pojkar 21

« till toppen på sidan

Damer 40+

Div 1 Div 2
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Ramlösa TK - Lag 1
  E   Varbergs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar seniorer

Div 1 Syd Div 1A Norra Div 1B Norra Div 1C Norra
A   Dalby TK - Lag 1 A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Vimmerby TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Anderstorps TK - Lag 1 B   Hovmantorps TK - Lag 1 B   Bodafors TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Hyltebruks TK - Lag 1 C   TK 77 - Lag 1 C   Annebergs GIF TS - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Söndrums TK - Lag 1 D   Eksjö TF - Lag 1 D   Anderstorps TK - Lag 2
E   Vellinge TK - Lag 1 E   Slöinge TK - Lag 1    
  F   Bankeryds TK - Lag 1 ( Lag utgått )    
Div 2 Syd Div 3  
A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 2  
B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1
C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Kristianstads TK - Lag 1
D   Vellinge TK - Lag 2 D   Ramlösa TK - Lag 1
E   Landskrona TK - Lag 1 E   IS Ödåkra TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar veteran 45+

Div 1A Div 1B
A   Malmö Bellevue TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Södra Sandby TK - Lag 1 B   Tranås LTK - Lag 1
C   Burlövs TK - Lag 1 C   Eksjö TF - Lag 1
D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Westerviks TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 E   Hagafors TK - Lag 1
F   Trelleborgs TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar veteran 55+

Div 1
A   Vellinge TK - Lag 1
B   Karlskrona TK - Lag 1
C   Simrishamns TK - Lag 1
D   Malmö Bellevue TK - Lag 1
E   Allmänna TK Lund - Lag 1
F   Höllvikens TK - Lag 1
G   Fair Play TK - Lag 1
Herrar veteran 65+ - Anmälda Lag
Inga lag anmälda till klassen
Flickor 10 - Anmälda Lag
Allmänna TK Lund - Lag 1 Falkenbergs TK - Lag 1 Falkenbergs TK - Lag 2 Falkenbergs TK - Lag 3
Höllvikens TK - Lag 1 Söndrums TK - Lag 1 Tabergsdalens TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Flickor 12

Div 1A Div 1B Div 1C
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått )
C   Svedala TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Kronprinsens TK - Lag 1 D   Landskrona TK - Lag 1 D   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Falkenbergs TK - Lag 1 E   Kungsbacka TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Div 1A Div 1C Div 1D
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Oskarshamns TK - Lag 1 A   Anderstorps TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Anderstorps TK - Lag 2
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1   D   Söndrums TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Div 1A Div 1B Div 1C Div 1D
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Båstad Tennissällskap - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Anderstorps TK - Lag 1
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Kungsbacka TK - Lag 1 B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 2 C   Tabergsdalens TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Munka-Ljungby TK - Lag 1 D   Slöinge TK - Lag 1 D   Gislaveds TK - Lag 1
E   Svedala TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Söndrums TK - Lag 1  
  F   IS Ödåkra TK - Lag 1    
Div 1E  
A   Oskarshamns TK - Lag 1  
B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
C   Vimmerby TK - Lag 1
D   Vetlanda Racketklubb - Lag 2
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1A Div 1B Div 1C Div 1D
A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Vimmerby TK - Lag 1
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Hyltebruks TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 2 C   Oskarshamns TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 D   Varbergs TK - Lag 1 D   Vetlanda Racketklubb - Lag 2
E   Munka-Ljungby TK - Lag 1 E   Munka-Ljungby TK - Lag 2    
  F   Vellinge TK - Lag 1    
Div 1E  
A   Anderstorps TK - Lag 1  
B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Anderstorps TK - Lag 2
D   Tabergsdalens TK - Lag 1
E   Anderstorps TK - Lag 3
« till toppen på sidan

Flickor 10 (tidsmatcher)

Grupp 1
A   Landskrona TK - Lag 1
B   Södra Sandby TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12 (tidsmatcher)

Grupp 1
A   Landskrona TK - Lag 1
B   Slöinge TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   Slöinge TK - Lag 2 ( Lag utgått )
E   Ängelholms TK - Lag 1
Flickor 14 (tidsmatcher) - Anmälda Lag
Oskarshamns TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 10 (tidsmatcher)

Grupp 1 Grupp 2
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1
B   Landskrona TK - Lag 1 B   Getinge TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 2
  D   Slöinge TK - Lag 1
  E   Smålandsstenars TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 12 (tidsmatcher)

Grupp 1 Grupp 2
A   Eslövs TK - Lag 1 A   Getinge TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Slöinge TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Lugi TF - Lag 1  
E   Södra Sandby TK - Lag 1  
F   Ängelholms TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Pojkar 14 (tidsmatcher)

Grupp 1 Grupp 2
A   Höllvikens TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 3
B   Eslövs TK - Lag 1 B   Södra Sandby TK - Lag 2
C   Södra Sandby TK - Lag 1 C   Trelleborgs TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 Div 2
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
B   Eslövs TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1
C   Ystads TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
  E   Kronprinsens TK - Lag 1
  F   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Flickor 21

Div 1
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Hässleholms TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1
D   Oskarshamns TK - Lag 1
E   Helsingborgs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Knatteserien

Slutspel Div 1 Div 1A Div 1B Slutspel Div 2
IS GÖTA, tennis - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2 A   Fair Play TK - Lag 1 Fair Play TK - Lag 3
Fair Play TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 Lugi TF - Lag 1
  C   Helsingborgs TK - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2  
  D   IS GÖTA, tennis - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 1  
    E   Höllvikens TK - Lag 1  
Div 2A Div 2B Div 3  
A   IS Ödåkra TK - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 2 A   Landskrona TK - Lag 1  
B   Lugi TF - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 3
C   Helsingborgs TK - Lag 2 C   Malmö Bellevue TK - Lag 2 C   Allmänna TK Lund - Lag 3
D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Fair Play TK - Lag 3 D   Vellinge TK - Lag 1
  E   Allmänna TK Lund - Lag 2 E   Södra Sandby TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Slutspel Div 1A Div 1B Div 1C
Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
Ystads TK - Lag 1 B   Trelleborgs TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
  C   Fair Play TK - Lag 2 C   Fair Play TK - Lag 1 C   Alvesta TK - Lag 1
  D   Ystads TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1
      E   Oskarshamns TK - Lag 1
Div 2A Div 2B Div 3  
A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Lugi TF - Lag 1 A   Hässleholms TK - Lag 1  
B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3 B   Hyltebruks TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1
D   Eslövs TK - Lag 1 D   IS Ödåkra TK - Lag 1 D   Kristianstads TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 Div 2A Div 2B
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Vellinge TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Trelleborgs TK - Lag 1 B   Burlövs TK - Lag 1
C   Allmänna TK Lund - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 2
D   Lugi TF - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1  
« tillbaka