Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie inomhus 2017 - 2018

Tennis Syds inomhusserier 2017 - 2018.

Anmälan skall göras senast den 1 juli 2017!

Ber er observera de nya 12 årsklasserna A,B och C. Mer info om dessa finner ni in dokumentet "Inbjudan".

Serieansvarig: Tennis Syd|magnus(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer Seniorer
» Herrar Seniorer
» Damer Veteraner 40+
» Herrar Veteraner 45+
» Herrar Veteraner 55+
» Herrar Veteraner 65+
» Pojkar 10
» Pojkar 12 - A
» Pojkar 12 - B
» Pojkar 12 - C
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12 - A
» Flickor 12 - B
» Flickor 12 - C
» Flickor 14
» Flickor 16
» Flickor 21
» Juniorligan

« till toppen på sidan

Damer Seniorer

Div 1 Syd
A   Eslövs TK - Lag 1
B   Lugi TF - Lag 1
C   Smålandsstenars TK - Lag 1
D   Vellinge TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Herrar Seniorer

Div 1A Norr Div 1B Norr Div 1A Mitt Div 1B Mitt
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 2 A   Hagafors TK - Lag 1 A   Smålandsstenars TK - Lag 1
B   Nässjö TK - Lag 1 B   Eksjö TF - Lag 2 B   Hovmantorps TK - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1
C   Eksjö TF - Lag 1 C   Habo Tennisförening 2016 - Lag 2 C   Öjaby TK - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 1
D   Habo Tennisförening 2016 - Lag 1 D   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 D   Vimmerby TK - Lag 1 D   Alvesta TK - Lag 1
Div 1A Syd Div 1B Syd Div 2A Syd Div 2B Syd
A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Karlshamns TK - Lag 1 A   Hyltebruks TK - Lag 1 A   Eslövs TK - Lag 1
B   Vellinge TK - Lag 1 B   Hörby-Höör TK - Lag 2 B   Laholms TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   IS Ödåkra TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 C   Landskrona TK - Lag 2 C   Trelleborgs TK - Lag 1
D   Hörby-Höör TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Ängelholms TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3
E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1 E   Karlshamns TK - Lag 2  
« till toppen på sidan

Damer Veteraner 40+

Div 1 A Syd Div 1 B Syd
A   Alvesta TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Karlskrona TK - Lag 1 B   Dalby TK - Lag 1
C   Båstad Tennissällskap - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Fair Play TK - Lag 1
D   Ramlösa TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
E   IS Ödåkra TK - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1
F   Ready Play Tennis Club - Lag 1 F   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 45+

Div 1 Mitt Div 1A Syd Div 1B Syd
A   Alvesta TK - Lag 1 A   Karlshamns TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
B   Annebergs GIF TS - Lag 1 B   Kristianstads TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Gislaveds TK - Lag 1 C   Ramlösa TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 1
D   Hagafors TK - Lag 1 D   Södra Sandby TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1
E   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Dalby TK - Lag 1
F   Nässjö TK - Lag 1   F   Fair Play TK - Lag 1
G   Värnamo TK - Lag 1 ( Lag utgått )    
H   Tranås LTK - Lag 1    
I   Vimmerby TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Herrar Veteraner 55+

Div 1 Norr Div 1 Syd
A   Tranås LTK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Vimmerby TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1
C   Westerviks TK - Lag 1 C   IS Ödåkra TK - Lag 1
Herrar Veteraner 65+ - Anmälda Lag
Inga lag anmälda till klassen
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Grupp 1 Norr Grupp 2 Syd Grupp 3 Syd Grupp 4 Syd
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Habo Tennisförening 2016 - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Höllvikens TK - Lag 2 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Ystads TK - Lag 1 C   Vellinge TK - Lag 1
  D   Svedala TK - Lag 1 D   Svedala TK - Lag 2 D   Ystads TK - Lag 2
  E   Fair Play TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 1 E   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
Grupp 5 Syd Grupp 6 Väst  
A   Munka-Ljungby TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1  
B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 B   Kungsbacka TK - Lag 1
C   Helsingborgs TK - Lag 2 C   Varbergs TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3  
« till toppen på sidan

Pojkar 12 - A

Grupp 1 Norr Grupp 2 Väst Grupp 3 Syd Grupp 4 Syd
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2
B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 B   Kungsbacka TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
C   Smålandsstenars TK - Lag 1 C   Söndrums TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Åhus TK - Lag 1
D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Varbergs TK - Lag 1 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Ystads TK - Lag 1
    E   Helsingborgs TK - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 2
Grupp 5 Syd  
A   Ängelholms TK - Lag 1  
B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   Eslövs TK - Lag 1
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 3
« till toppen på sidan

Pojkar 12 - B

Grupp 1 Norr Grupp 2 Väst Grupp 3 Syd Grupp 4 Syd
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Kungsbacka TK - Lag 1 A   Hässleholms TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 1
B   Ljungby TK - Lag 1 B   Falkenbergs TK - Lag 1 B   Lugi TF - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Kungsbacka TK - Lag 2 C   Munka-Ljungby TK - Lag 1 C   Allmänna TK Lund - Lag 1
  D   Varbergs TK - Lag 1 D   Ystads TK - Lag 2 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått )
    E   Helsingborgs TK - Lag 1 E   Svedala TK - Lag 1
      F   Ystads TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 12 - C

Grupp 1 Norr Grupp 2 Syd
A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1
B   Ljungby TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1
C   Smålandsstenars TK - Lag 1 C   Södra Sandby TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1 Väst Div 1A Norr Div 1B Norr Div 1A Syd
A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Ljungby TK - Lag 1 A   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Kungsbacka TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 2 B   Smålandsstenars TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Varbergs TK - Lag 1 C   Habo Tennisförening 2016 - Lag 1 C   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 C   Kronprinsens TK - Lag 1
D   Kungsbacka TK - Lag 2 D   Tabergsdalens TK - Lag 1   D   Svedala TK - Lag 1
E   Söndrums TK - Lag 1      
Div 1B Syd Div 2A Syd Div 2B Syd  
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 A   Allmänna TK Lund - Lag 2  
B   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 B   Eslövs TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 C   Ängelholms TK - Lag 1 C   Fair Play TK - Lag 2
D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 3
    E   Vellinge TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Div 1A Norr Div 1B Norr Div 1A Syd Div 1B Syd
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Eksjö TF - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2
B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 B   Ljungby TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Värnamo TK - Lag 1 C   Tabergsdalens TK - Lag 2 C   Kungsbacka TK - Lag 1 C   Lugi TF - Lag 1
    D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Trelleborgs TK - Lag 1
    E   Svedala TK - Lag 1  
Div 1C Syd  
A   Eslövs TK - Lag 1  
B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   Södra Sandby TK - Lag 1
D   IS Ödåkra TK - Lag 1
Pojkar 21 - Anmälda Lag
Inga lag anmälda till klassen
« till toppen på sidan

Flickor 10

Grupp 1 Norr Grupp 2 Syd Grupp 3 Syd Grupp 4 Syd
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
B   Ljungby TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 2 B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Ängelholms TK - Lag 1
C   Smålandsstenars TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1
D   Tabergsdalens TK - Lag 2 D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1
E   Tabergsdalens TK - Lag 1   E   Ystads TK - Lag 1 E   Allmänna TK Lund - Lag 1
Grupp 5 Väst  
A   Falkenbergs TK - Lag 1  
B   Kungsbacka TK - Lag 1
C   Slöinge TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12 - A

Grupp 1 Norr Grupp 2 Syd Grupp 3 Syd
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1
B   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Ystads TK - Lag 1 C   Kungsbacka TK - Lag 1
  D   Svedala TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Munka-Ljungby TK - Lag 1
  E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
« till toppen på sidan

Flickor 12 - B

Grupp 1 Norr Grupp 2 Syd Grupp 3 Syd
A   Gislaveds TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1
B   Habo Tennisförening 2016 - Lag 1 B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Kristianstads TK - Lag 1
C   Ljungby TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Söndrums TK - Lag 1
D   Tabergsdalens TK - Lag 1 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Åhus TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 12 - C

Grupp 1 Syd
A   Helsingborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1A Norr Div 1B Norr Div 1C Norr Div 1A Syd
A   Alvesta TK - Lag 1 A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Öjaby TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Bankeryds TK - Lag 2 B   Höllvikens TK - Lag 1
C   Värnamo TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 1 C   Smålandsstenars TK - Lag 2 C   Svedala TK - Lag 1
D   Jönköpings Tennisklubb - Lag 1 D   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 3 D   Ystads TK - Lag 1
  E   Tabergsdalens TK - Lag 2   E   Allmänna TK Lund - Lag 1
Div 1B Syd Div 1 Väst  
A   Ängelholms TK - Lag 1 A   Kungsbacka TK - Lag 1  
B   Åhus TK - Lag 1 B   Varbergs TK - Lag 1
C   Kronprinsens TK - Lag 1 C   Varbergs TK - Lag 2
D   Vellinge TK - Lag 1 D   Söndrums TK - Lag 1
  E   Varbergs TK - Lag 3
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1 Norr Div 1 Syd
A   Bankeryds TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Tabergsdalens TK - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
C   Öjaby TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1
Flickor 21 - Anmälda Lag
Inga lag anmälda till klassen
« till toppen på sidan

Juniorligan

Div 1A Syd Div 1B Syd Div 1C Syd
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2 A   Fair Play TK - Lag 3 ( Lag utgått )
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Helsingborgs TK - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2 C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Staffanstorps TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Ystads TK - Lag 1
E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Malmö Bellevue TK - Lag 1 E   Lugi TF - Lag 1
F   Svedala TK - Lag 1 F   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 F   Vellinge TK - Lag 1
« tillbaka