Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie utomhus 2010

Serieansvarig: Svensk Tennis Syd|serier(snabel-a)tennissyd(punkt)se 

» Damer veteran 40+
» Herrar seniorer
» Herrar veteran 45+
» Herrar veteran 55+
» Pojkar 10
» Pojkar 12
» Pojkar 14
» Pojkar 16
» Pojkar 21
» Flickor 10
» Flickor 12
» Flickor 14
» Flickor 16
» Flickor 21
» Juniorligan (fd. knatteserien)

« till toppen på sidan

Damer veteran 40+

Div 1 Div 2
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 B   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
C   Ängelholms TK - Lag 1 C   Dalby TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Ramlösa TK - Lag 2
E   Ramlösa TK - Lag 1 E   Landskrona TK - Lag 1
  F   Fair Play TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar seniorer

Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- ) Div 1A ( -Norra- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 2 A   Getinge TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 2 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1
C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 C   Åkarp-Burlövs TK - Lag 2 C   IS Ödåkra TK - Lag 2 C   Anderstorps TK - Lag 1
D   Dalby TK - Lag 1 D   Vellinge TK - Lag 2 ( Lag utgått ) D   Kullabygdens Tennissällskap - Lag 1 D   Hyltebruks TK - Lag 1
E   Vellinge TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Ramlösa TK - Lag 1  
F   Båstad Tennissällskap - Lag 1 F   IS Ödåkra TK - Lag 1 F   Burlövs TK - Lag 1  
Div 1B ( -Norra- ) Div 1C ( -Norra- )  
A   Hovmantorps TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1  
B   Vimmerby TK - Lag 1 B   Annebergs GIF TS - Lag 1
C   Eksjö TF - Lag 1 C   Eksjö TF - Lag 2
D   Oskarshamns TK - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1
E   Bodafors TK - Lag 1 E   Vimmerby TK - Lag 2
F   Rottne TK - Lag 1  
« till toppen på sidan

Herrar veteran 45+

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1 ( -Norra- )
A   Trelleborgs TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Ramlösa TK - Lag 1 B   Eksjö TF - Lag 1
C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Munka-Ljungby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Hagafors TK - Lag 1
D   Burlövs TK - Lag 1 D   Båstad Tennissällskap - Lag 1 D   Tranås LTK - Lag 1
E   Höllvikens TK - Lag 1 E   Södra Sandby TK - Lag 1 E   Vimmerby TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Herrar veteran 55+

Div 1
A   Allmänna TK Lund - Lag 1
B   Simrishamns TK - Lag 1
C   Vellinge TK - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1
E   Kronprinsens TK - Lag 1
F   Båstad Tennissällskap - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 10

Div 1 ( -Syd- ) Div 2A ( -Syd- ) Div 2B ( -Syd- ) Div 1A ( -Väst- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Höllvikens TK - Lag 3 A   Varbergs TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Vellinge TK - Lag 1 B   Falkenbergs TK - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Landskrona TK - Lag 1 C   Svedala TK - Lag 1 C   Värnamo TK - Lag 1
D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 2 D   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 D   Falkenbergs TK - Lag 3
E   Lugi TF - Lag 1      
Div 1B ( -Väst- ) Div 1A ( -Norra- ) Div 1B ( -Norra- )  
A   Falkenbergs TK - Lag 4 A   Anderstorps TK - Lag 1 A   Nässjö TK - Lag 1  
B   Söndrums TK - Lag 1 B   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Oskarshamns TK - Lag 1
C   Falkenbergs TK - Lag 2 C   Värnamo TK - Lag 2 C   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
D   Torups TK - Lag 1 D   Tabergsdalens TK - Lag 1  
E   Getinge TK - Lag 1 ( Lag utgått )    
« till toppen på sidan

Pojkar 12

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1 ( -Väst- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 2 A   Söndrums TK - Lag 2
B   Fair Play TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 1 B   Svedala TK - Lag 2 B   Slöinge TK - Lag 1
C   Landskrona TK - Lag 1 C   IS Ödåkra TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Lugi TF - Lag 1 C   Söndrums TK - Lag 1 ( Lag utgått )
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 D   Falkenbergs TK - Lag 1
E   Svedala TK - Lag 1 E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2    
Div 2 ( -Väst- ) Div 1A ( -Norra- ) Div 1B ( -Norra- )  
A   Slöinge TK - Lag 2 A   Anderstorps TK - Lag 1 A   Vetlanda Racketklubb - Lag 1  
B   Söndrums TK - Lag 3 B   Anderstorps TK - Lag 2 B   Vimmerby TK - Lag 1
C   Söndrums TK - Lag 4 C   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Vimmerby TK - Lag 2
D   Getinge TK - Lag 1   D   Westerviks TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 14

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1A ( -Norra- )
A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Höllvikens TK - Lag 2 A   Hyltebruks TK - Lag 1
B   Höllvikens TK - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1 B   Kronprinsens TK - Lag 2 ( Lag utgått ) B   Varbergs TK - Lag 1
C   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Vellinge TK - Lag 1 C   Lugi TF - Lag 1 C   Getinge TK - Lag 1
D   Allmänna TK Lund - Lag 1 D   Eslövs TK - Lag 1 D   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
E   Kronprinsens TK - Lag 1 E   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Trelleborgs TK - Lag 1  
F   Svedala TK - Lag 1 F   Södra Sandby TK - Lag 1 F   Malmö Bellevue TK - Lag 1  
Div 1B ( -Norra- ) Div 1C ( -Norra- )  
A   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Vimmerby TK - Lag 1  
B   Anderstorps TK - Lag 1 B   Oskarshamns TK - Lag 1
C   Tabergsdalens TK - Lag 1 C   Nässjö TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Pojkar 16

Finalspel Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- )
Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Helsingborgs TK - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 A   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
Fair Play TK - Lag 1 B   Fair Play TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
  C   Södra Sandby TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Kristianstads TK - Lag 1
  D   Hässleholms TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Svedala TK - Lag 1 D   Landskrona TK - Lag 1
      E   Wä Tennisklubb - Lag 1 ( Lag utgått )
Div 1A ( -Norra- ) Div 1B ( -Norra- )  
A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Hyltebruks TK - Lag 1  
B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 B   Anderstorps TK - Lag 1
C   Vimmerby TK - Lag 1 C   Gislaveds TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Pojkar 21

Div 1 Div 2A Div 2B
A   Fair Play TK - Lag 1 ( Lag utgått ) A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Allmänna TK Lund - Lag 2
B   Allmänna TK Lund - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2 B   Vellinge TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 ( Lag utgått ) C   Svedala TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 2
D   Helsingborgs TK - Lag 1 ( Lag utgått ) D   Lugi TF - Lag 1 ( Lag utgått ) D   IS GÖTA, tennis - Lag 1
E   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 ( Lag utgått ) E   Ystads TK - Lag 1 E   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 10

Div 1 ( -Syd- ) Div 1A ( -Norra- ) Div 1B ( -Norra- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1
B   Helsingborgs TK - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 2 B   Getinge TK - Lag 1
C   Fair Play TK - Lag 1 C   Vetlanda Racketklubb - Lag 1 C   Falkenbergs TK - Lag 2
D   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1    
E   Svedala TK - Lag 1    
« till toppen på sidan

Flickor 12

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 2 ( -Syd- ) Div 1 ( -Norra- )
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Falkenbergs TK - Lag 1 A   Landskrona TK - Lag 1 A   Tabergsdalens TK - Lag 1
B   Svedala TK - Lag 1 B   Getinge TK - Lag 1 B   Lugi TF - Lag 1 B   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Slöinge TK - Lag 1 C   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1 C   Vimmerby TK - Lag 1
D   Helsingborgs TK - Lag 1   D   Malmö Bellevue TK - Lag 1 D   Westerviks TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Flickor 14

Div 1A ( -Syd- ) Div 1B ( -Syd- ) Div 1A ( -Norra- ) Div 1B ( -Norra- )
A   Fair Play TK - Lag 1 A   Åkarp-Burlövs TK - Lag 1 A   Söndrums TK - Lag 1 A   Vetlanda Racketklubb - Lag 1
B   IS GÖTA, tennis - Lag 1 ( Lag utgått ) B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Värnamo TK - Lag 1 B   Tabergsdalens TK - Lag 1
C   Svedala TK - Lag 1 C   Höllvikens TK - Lag 1 C   Anderstorps TK - Lag 1 C   Tranås LTK - Lag 1
D   Kronprinsens TK - Lag 1      
« till toppen på sidan

Flickor 16

Div 1A Div 1B
A   Allmänna TK Lund - Lag 1 A   Lomma-Bjärreds TK - Lag 2
B   Ystads TK - Lag 1 B   IS GÖTA, tennis - Lag 1
C   Lomma-Bjärreds TK - Lag 1 C   Lugi TF - Lag 1
D   Fair Play TK - Lag 1 D   Kronprinsens TK - Lag 1 ( Lag utgått )
« till toppen på sidan

Flickor 21

Div 1
A   Hässleholms TK - Lag 1 ( Lag utgått )
B   Kronprinsens TK - Lag 1
C   Höllvikens TK - Lag 1
« till toppen på sidan

Juniorligan (fd. knatteserien)

Finalspel Div 1A Div 1B Div 2A
Helsingborgs TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 1 A   Fair Play TK - Lag 2 A   Ängelholms TK - Lag 1
Malmö Bellevue TK - Lag 1 B   Lugi TF - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 1 B   Landskrona TK - Lag 1
  C   Malmö Bellevue TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 2 C   IS GÖTA, tennis - Lag 2
  D   Höllvikens TK - Lag 1 D   Helsingborgs TK - Lag 1 D   Allmänna TK Lund - Lag 2
  E   IS GÖTA, tennis - Lag 1 E   Ystads TK - Lag 1 E   Kronprinsens TK - Lag 1
Div 2B Div 2C  
A   Wä Tennisklubb - Lag 1 A   Skanör-Falsterbo TK - Lag 1  
B   Vellinge TK - Lag 1 B   Allmänna TK Lund - Lag 3
C   Södra Sandby TK - Lag 1 C   Malmö Bellevue TK - Lag 3
D   Svedala TK - Lag 1 D   Lugi TF - Lag 2
  E   Fair Play TK - Lag 3
« tillbaka