Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Tennis Syds serie inomhus 2015/2016 » Juniorligan » Div 1B ( -Syd- )

Kontaktlista för divisionen

Kategoriansvarig

Svensk Tennis Syd magnus(snabel-a)tennissyd(punkt)se 


Tabell

Lag M V O F P Md Sd Gd
Fair Play TK - Lag 1440082651204
Höllvikens TK - Lag 1440081635126
IS GÖTA, tennis - Lag 253026-1-6-19
Allmänna TK Lund - Lag 15203435-2
Helsingborgs TK - Lag 251042-21-37-133
Skanör-Falsterbo TK - Lag 150050-23-48-176

Matcher

Utökad matchinformation
2015-11-22IS GÖTA, tennis - Lag 2Höllvikens TK - Lag 13 - 6
Singel 1Sebastian SternhedenNils Andersson 3-6, 2-6
2Max RobertsonJacob Hedberg 6-7, 2-6
3Wille OlsenOliver Hanisch 3-6, 3-6
4Charlie SörensenGustav Runström 7-6, 7-5
5Wincent BelltofftVictor Tausen 3-6, 3-6
6Gustav BaldetorpHenrik Wramnell 3-6, 2-6
7Johanna BernholdAmanda Girdo 6-2, 6-4
8Ella VirdarssonEmma Lind 5-7, 6-4, 6-3
9 2-6, 2-6 WO
2015-11-27Allmänna TK Lund - Lag 1Helsingborgs TK - Lag 28 - 1
Singel 1Isabella AnderssonLinn Bromen 6-2, 6-3
2Eliel SaaristoOskar Bengtsson 6-4, 6-4
3Johan KulijsAlfred Arnelin 6-3, 7-5
4Natasha BluhmAmalia Bengtsson 6-3, 6-2
5Klas JakobssonMax Klinteby 6-2, 7-6
6Filip BrodszkiAlbin Eriksson 2-6, 4-6
7Isabel Petri bereSofia Uvesson 6-2, 7-5
8Gustav LandoffAlbin Fransen 2-6, 6-2, 6-4
9Andreas EssenPontus Samuelsson 6-4, 6-4
2015-10-24Fair Play TK - Lag 1Skanör-Falsterbo TK - Lag 18 - 1
Singel 1Tom KnobeAugust Vigild Nilsson 6-2, 6-2
2Marcus RydströmHugo Winquist 6-2, 6-2
3Hugo ThottMarco Ratchoff 4-6, 3-6
4Olle NoltorpMarcus Olander 6-2, 6-3
5Filip SlavkovicWille Magnertoft 6-2, 6-2
6Oscar CarlstenMatteus Olander 6-3, 6-2
7Olivia PezoMolly Thellmark 6-2, 6-2
8Saga ÅkessonEbba Edstrand 6-2, 6-2
9Isabelle LindEmma Nelander 6-2, 6-2
2015-11-14Helsingborgs TK - Lag 2IS GÖTA, tennis - Lag 22 - 7
Singel 1Alfred ArnelinVincent Belltoft 2-6, 3-6
2Oliver LjungmanGustav Baldetorp 6-2, 6-4
3Hedda BrooméFrida Krondell 3-6, 3-6
4Max KlintebyGrstav Kullborn 6-4, 2-6, 3-6
5Axel AnderssonWille Olsen 6-3, 2-6, 3-6
6Stella BillingElla Vidarsson 4-6, 5-7
7Viktor HinsellHolger Idwall 6-2, 6-4
8Carl HaglundMax Robertsson 3-6, 4-6
9Hedda SjökvistJohanna Bernhold 3-6, 2-6
2015-11-14Fair Play TK - Lag 1Allmänna TK Lund - Lag 16 - 3
Singel 1Tom KnobeMattias Selde 6-2, 6-4
2Joel EnbomOlof Alveus Tynnerstål 6-4, 6-2
3Leon TyrstrupThomas Iordanescu 5-7, 3-6
4Nils MattssonNicholas Iordanescu 2-6, 4-6
5Vincent BengtssonLucas Bontidean 6-4, 6-2
6Oscar CarlstenJohan Kuljis 6-2, 6-4
7Olivia BorgEbba Alveus Tynnerstål 7-5, 6-2
8Filipa KnezevicEmma Bontidean 4-6, 3-6
9Filipa KnezevicEmy Jiserup 6-2, 6-2
2015-11-22Höllvikens TK - Lag 1Skanör-Falsterbo TK - Lag 17 - 2
Singel 113506, Victor Tauson17630, Nils Stjärnfäldt 6-2, 6-2
211629, Henrik Wramnell15766, Wille Magnertoft 6-2, 4-6, 4-6
330531, Adrian Lüddeckens10988, Marco Ratchoff 6-2, 6-2
410116, Nils Andersson29683, Jens Petersén 6-3, 6-2
531368, Jacob Hedberg11047, Arvid Bjelkedal 6-4, 6-3
613718, Emma LindhEmelia Nordstrand 6-2, 6-2
732273, Oliver Harnisch10957, Kasper Wilander 5-7, 3-6
812925, Thea Lif17788, Emma Nelander 6-4, 6-4
9 6-2, 6-2 WO
2016-01-31IS GÖTA, tennis - Lag 2Allmänna TK Lund - Lag 15 - 4
Singel 1Sebastian SternhedenAxel Tired 6-7, 4-6
2Max RobertsonNickolas Iordanescu 6-4, 4-6, 6-4
3Wille OlsenKlas Jakobsson 6-2, 6-3
4Charlie SörensenSaba Nanobashvicki 5-7, 4-6
5Vincent BelltoftEliel Saaristo 6-2, 6-3
6Gustaf BaldetorpJohan Kuljis 4-6, 4-6
7Johanna BernholdNatasha Bluhm 2-3 Uppgiven
8Ella VirdarssonIsabelle Andersson 6-2, 6-2
9Tilda HesslerydTindra Persson 6-3, 6-2
2016-01-16Skanör-Falsterbo TK - Lag 1Helsingborgs TK - Lag 23 - 6
Singel 1Alexander LidefeltViktor Hinsell 2-6, 3-6
2Isak SvanströmMax Ankerst 4-6, 4-6
3Kasper WilanderHugo Ekdahl 7-5, 4-6, 6-4
4Marcus OlanderMax Kluteby 4-6, 2-6
5Matteus OlanderAlfred Amelin 6-3, 3-6, 6-7
6 6-2, 6-2 WO
7 2-6, 2-6 WO
8Elsa OlssonHilda Liljedahl 2-6, 4-6
9Tove LundgrenMolly Szokalay 6-3, 6-3
2016-02-07Höllvikens TK - Lag 1Fair Play TK - Lag 1 -
2016-04-16Allmänna TK Lund - Lag 1Höllvikens TK - Lag 13 - 6
Singel 1Johan KuljisHenrik Wramenell 3-6, 5-7
2Eliel SaaristoThea Lif 4-6, 5-7
3Isabelle AnderssonEmma Lind 3-6, 5-7
4Saba NabobashviliElliot Hillsäter 6-3, 4-6, 6-3
5Lucas BontideanZelda Engde 4-6, 7-6, 6-4
6Emma BontideanZelda Engde 6-3, 6-3
7Mattias SeldeNils Andersson 3-6, 5-7
8Andreas EssenJacob Hedberg 3-6, 5-7
9Isabel Petri BereSofia Lundgren 2-6, 2-6
2016-02-13Helsingborgs TK - Lag 2Fair Play TK - Lag 11 - 8
Singel 1Albin FranzénTom Knobe 2-6, 2-6
2Pontus SamuelssonMarcus Rydström 2-6, 2-6
3Albin ErikssonHugo Thott 2-6, 2-6
4Louisa LjungströmLeon Tyrstrup 6-4, 7-5
5Alfred ArnelinVincent Bengtsson 2-6, 2-6
6Adam LjungströmMalte Thott 4-6, 2-6
7Sofia OvessonFrida Bostrand 2-6, 2-6
8Louisa LjungströmSaga Åkesson 6-2, 2-6, 2-6
9 2-6, 2-6 WO
2016-02-14IS GÖTA, tennis - Lag 2Skanör-Falsterbo TK - Lag 17 - 2
Singel 1Sebastian SternhedenArvid Bjelkedal 6-4, 6-3
2Max RobertsonJens Petersen 6-2 Uppgiven
3Wille OlsenMarco Ratchoff 2-6, 2-6
4Charlie SörensenKasper Wilander 5-7, 4-6
5Wincent BelltoftNils Stjärnfäldt 6-2, 6-2
6Max SörensenEmil Nyström 6-2, 6-2
7Tilda HesslerydTove Lundgren 6-2, 6-2
8 6-2, 6-2 WO
9 6-2, 6-2 WO
2016-04-02Fair Play TK - Lag 1IS GÖTA, tennis - Lag 29 - 0
Singel 1Joel EnbomSebastian Stenheden 6-3, 6-2
2Marcus RydströmKristian Racic 6-2, 6-2
3Hugo ThottCharlie Sörensen 6-2, 6-2
4Olle NoltorpTom Wilsson 6-2, 6-2
5 6-2, 6-2 WO
6 6-2, 6-2 WO
7 6-2, 6-2 WO
8 6-2, 6-2 WO
9Filipa KnezevicFrida Krundell 6-2, 6-2
2016-03-05Skanör-Falsterbo TK - Lag 1Allmänna TK Lund - Lag 13 - 6
Singel 1Arvid BjelkedalOlof Alveus Tynnerstål 5-7, 2-6
2 2-6, 2-6 WO
3Marco RatchoffNoah Heneen 6-2, 6-2
4Marcus OlanderJohan Kuljis 6-2, 6-2
5Nils StjärfeldtLeon Borste 6-7, 6-2, 6-3
6Emil NyströmSimon Falkland 4-6, 2-6
7Hanna SellmanNatasha Bluhm 3-6, 2-6
8Ebba EdstrandEmma Bontidean 2-6, 2-6
9Smilla ThulinEmy Jiserup 4-6, 2-6
2016-03-06Höllvikens TK - Lag 1Helsingborgs TK - Lag 27 - 2
Singel 130279, Sofia Lundgren33233, Hedda Sjökvist 6-2, 6-2
210116, Nils Andersson10539, Carl Haglund 3-6, 6-2, 6-3
313718, Emma Lindh17858, Molly Szokolay 6-2, 6-2
411629, Henrik Wramnell17669, Alfred Arnelin 6-3, 6-2
514298, Zelda Engde11044, Olivia Lindestaf 3-6, 2-6
610689, Gustaf Runström10857, Max Klinteby 7-6, 6-2
732145, Elliot Hillsäter10897, Hugo Sundberg Ekdahl 3-6, 3-6
8 6-2, 6-2 WO
9 6-2, 6-2 WO
Skriv ut Skriv ut denna sida    Dölj info Dölj utökad matchinformation
« tillbaka