Glömt ditt lösenord?
« tillbaka

Rookieserien - 2017 » Silver » Pool 2

Kontaktlista för divisionen

Kategoriansvarig

Svensk Tennis Stockholm kansli(snabel-a)tennisstockholm(punkt)se 


Tabell

Lag M V O F P Md Sd Gd
Huddinge TK - Lag 154018122473
Ekerö TK - Lag 143016101853
Ellagårds TK - Lag 14301661028
Spårvägens TK - Lag 152125-2-3-21
Hellas Tennisklubb - Lag 150232-10-18-45
Spånga TBK - Lag 150141-16-31-88

Matcher

Utökad matchinformation
2017-09-30Spårvägens TK - Lag 1Huddinge TK - Lag 14 - 2
Singel 1Henry NorlingVilmer 6-2, 6-4
2Axel MolvinGustav 6-2, 3-6, 6-3
3Klara LaureliiDarya 6-2, 6-4
4Emma MalmbergSofia 6-2, 7-5
Dubbel 1Henry Norling
Axel Molvin
Vilmer
Gustav
3-6, 7-5, 3-6
2Fanny Boberg
Elsa Nordström
Darya
Sofia
3-6, 3-6
2017-09-30Hellas Tennisklubb - Lag 1Ellagårds TK - Lag 12 - 4
Singel 1IvanViktor 6-3, 6-4
2OssianArvid 6-3, 5-7, 4-6
3ElmerFelicia 6-3, 6-4
4FabianWilliam 4-6, 5-7
Dubbel 1Cesar
Ivan
Viktor
Arvid
3-6, 5-7
2Hugo
Loic
Felicia
William
4-6, 2-6
2017-09-30Ekerö TK - Lag 1Spånga TBK - Lag 15 - 1
Singel 1William RosencrantzMorris Rewelj 6-2, 6-2
2Edvin MaassAnton Florizoone 2-6, 3-6
3Josef EkrothJennifer Ländin 3-6, 6-4, 6-3
4Alva TillströmNathalie Puksec 6-2, 7-6
Dubbel 1Alva Tillström
William Rosencrantz
Jennifer Ländin
Nathalie Puksec
6-2, 6-2
2Edvin Maass
Josef Ekroth
Sebastian Lindahl
Casper Dolk
6-2, 6-4
2017-10-14Ellagårds TK - Lag 1Spårvägens TK - Lag 14 - 2
Singel 1Felicia JuliusKlara Laurelii 3-6, 4-6
2Loise RansedElsa Nordström 3-6, 6-3, 4-6
3William JuliusHenry Norling 7-5, 6-2
4Arvid CampAxel Molvin 6-2, 6-3
Dubbel 1William Julius
Viktor Forsberg
Henry Norling
Axel Molvin
6-4, 6-3
2Felicia Julius
Louise Ransed
Fanny Boberg
Emma Malmberg
7-5, 6-3
2017-10-21Ekerö TK - Lag 1Hellas Tennisklubb - Lag 15 - 1
Singel 1Ludvig DomanderElmer Herlitz 6-3, 7-6
2Rasmus LundeenCesar Thorselius 6-2, 6-3
3William RosencrantzHugo Belfrage 3-6, 7-6, 6-4
4Nandipha ÅkersSverre Fjällvang 6-2, 6-4
Dubbel 1William Rosencrantz
Nandipha Åkers
Hugo Belfrage
Sverre Fjällvang
6-3, 6-4
2Josef Ekroth
Rasmus Lundeen
Elmer Herlitz
Cesar Thorselius
7-6, 6-7, 4-6
2017-10-14Huddinge TK - Lag 1Spånga TBK - Lag 15 - 1
Singel 1Hampus Eriksson-JMorris Rewelj 6-4, 6-3
2Nils AkrénMelker Fornstedt 6-2, 6-2
3Darja OsipcukaJennifer Ländin 6-2, 7-5
4Sofia StrindlundSelma Bonetto 7-6, 4-6, 4-6
Dubbel 1Hampus Eriksson-J
Nils Akérn
Morris Rewelj
Anton Floziroone
6-4, 6-2
2Darja Osipcuka
Sofia Strindlund
Jennifer Ländin
Selma Bonetto
7-5, 6-3
2017-11-11Spårvägens TK - Lag 1Hellas Tennisklubb - Lag 13 - 3
Singel 1Axel MolvinIvan 2-6, 3-6
2Philip TörnöSimon 3-6, 3-6
3Fanny BobergElmer 6-3, 6-2
4Emma MalmbergFabian Engqvist 6-2, 6-2
Dubbel 1Philip Törnö
Edvin Björkman
Simon
Ossian
2-6, 4-6
2Elsa Nordström
Klara Laurelii
Fabian Engqvist
Elmer
6-4, 6-4
2017-11-11Spånga TBK - Lag 1Ellagårds TK - Lag 11 - 5
Singel 1Nathalie PuksekFelicia Julius 3-6, 3-6
2Selma BonettoLouise Rensed 6-4, 7-5
3Ludvig OdeliusMarkus Wikander 7-5, 5-7, 4-6
4Casper DolkWilmer Hagroth 2-6, 2-6
Dubbel 1Amanda Runnbäck
Vera Blom
Felica Julius
Louisa Rensed
6-7, 4-6
2Oscar Rane Roos
Anton Fllorizoone
Markus Wikander
Wilmer Hagroth
3-6, 3-6
2017-11-11Huddinge TK - Lag 1Ekerö TK - Lag 15 - 1
Singel 1Nils AkrénLudvig 6-2, 2-3 Uppgiven
2Vilmer SällJosef 6-2, 6-2
3Darja OsipcukaAxel 5-7, 3-6
4Sofia StrindlundEdvin 6-4, 6-2
Dubbel 1Nils
Vilmer
Ludvig
Edvin
6-3, 6-2
2Darja
Sofia
Axel
Josef
6-4, 6-7, 7-6
2017-12-16Hellas Tennisklubb - Lag 1Huddinge TK - Lag 11 - 5
Singel 1LoicNils 3-6, 5-7
2CesarWilmer 2-6, 3-6
3ElmerDarja 6-7, 6-7
4HugoSofia 4-6, 6-4, 4-6
Dubbel 1Loic
Cesar
Nils
Wilmer
2-6, 4-6
2Hugo
Elmer
Darja
Sofia
6-3, 7-6
2017-11-25Ellagårds TK - Lag 1Ekerö TK - Lag 1 -
2017-11-25Spårvägens TK - Lag 1Spånga TBK - Lag 15 - 1
Singel 1Axel MolvinAnton 3-6, 3-6
2Edvin BjörkmanOscar 6-3, 7-5
3Emma MalmbergJennifer 6-3, 7-5
4Fanny BobergAmanda 6-4, 6-3
Dubbel 1Philip Törnö
Edvin Bjökman
Morris
Ludwig
6-4, 6-3
2Elsa Nordström
Emma Malmberg
Selma
Natalie
6-4, 6-3
2017-12-09Ekerö TK - Lag 1Spårvägens TK - Lag 16 - 0
Singel 1William RosencrantzAxel 6-2, 6-2
2Ludvig DomanderPhilip Törnö 6-2, 6-4
3Alva TillströmKlara Laurelli 5-7, 6-3, 6-4
4Nandipha ÅkersElsa Nordström 6-2, 4-6, 6-3
Dubbel 1Ludvig Domander
William Rosencrantz
Henry
Edvin
6-3, 6-2
2Nandipha Åkers
Alva Tillström
Emma
Fanny
6-2, 6-3
2017-12-09Spånga TBK - Lag 1Hellas Tennisklubb - Lag 13 - 3
Singel 1Morris ReweljIvan 2-6, 2-6
2Sebastian LindahlLoic 3-6, 2-6
3 6-2, 6-2 WO
4 6-2, 6-2 WO
Dubbel 1Ludvig Odelius
Sebastian Lindahl
Ivan
Ceasar
2-6, 2-6
2

6-2, 6-2 WO
2017-12-09Huddinge TK - Lag 1Ellagårds TK - Lag 14 - 2
Singel 1Nils AVictor F 6-4, 2-6, 6-7
2Vilmer SArvid C 6-3, 6-4
3Darja OFelicia J 6-4, 6-2
4Sofia SLouise R 6-3, 6-3
Dubbel 1Nils
Vilmer
William
Charlie
3-6, 6-2, 6-7
2Darja
Sofia
Felicia
Louise
6-4, 5-7, 7-6
Skriv ut Skriv ut denna sida   
« tillbaka